Putujme spolu po Slovensku

06 April 2020

V Žilinskom kraji je pre turistu ešte mnoho prekvapeni

Nádherná príroda, historické pamiatky, rozsiahla sieť cyklo a bežkotrás, množstvo kúpeľov a aquaparkov s termálnou vodou, výborne vybavené lyžiarske strediská a kvalitná tradičná kuchyňa sú dôvody, pre ktoré sa oplatí navštíviť Žilinský kraj. Práve tu sa nachádza najnavštevovanejší hrad na Slovensku - Oravský hrad v Oravskom Podzámku, najväčšia drevená socha na Slovensku, ktorou je jedinečný Slovenský orloj v Starej Bystrici, unikátna expozícia drotárstva v Budatínskom hrade či jedinečná historická lesná úvraťová železnica vo Vychylovke. Dedinka Čičmany, známa svojimi maľovanými drevenicami s ornamentmi, ktoré vyzerajú ako perníkové chalúpky, zaujme každého. Plavba plťou popod hrad Strečno alebo Oravský hrad je zážitkom pre celú rodinu. Priaznivci turistiky si prídu na svoje v Jánošíkových dierach v Terchovej, na hrebeňoch Roháčov alebo v Demänovskej jaskyni. Pre milovníkov UNESCO pamiatok je výborným tipom osada Vlkolínec pri Ružomberku a drevené kostolíky. Z kraja Jánošíka by nemal nikto odísť bez návštevy salašov a kolíb, kde varia tie najlepšie halušky a robia tie najlepšie syrové pochúťky.

Uverejnenie PR článku je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej rpubliky. 

www.northslovakia.com

Foto: Š. Trnka, R. Köhler,  J. Moravčík 

Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam za zdravím, wellnessomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za oddychomKam za športom v leteKam za dobrým vínomKam za športom  v zime
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.