Júnové podujatia s kovovými tátošmi

Kam na dovolenkuKam za športom v leteKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

V júni vám Mestská informačná kancelária Poprad (MIK) pomôže zorientovať sa na cyklotrasách z mesta Poprad!

Sériou minipodujatí s názvom JÚNOVÉ CYKLO-STREDY #VisitPoprad vás bude sprevádzať pracovník MIK-u Rasťo Hudec, ktorý je nadšencom rekreačnej cyklistiky a trasy z mesta Poprad má vďaka tomu prejazdené aj so svojou manželkou a dvomi malými pasažiermi.

Práve preto je tou najpovolanejšou osobou, ktorá vám ukáže: odkiaľ, kam a kadiaľ by ste sa mohli vybrať na pekný a príjemný cyklo-výlet. Zistite sami či vám viac vyhovuje rekreačný terén, alebo zvládnete aj náročnejšie stúpanie v lesnom prostredí. „Cieľom tejto série cyklovýletov je priblížiť návštevníkom mesta, ale predovšetkým domácim obyvateľom možnosť využívať nádherné cyklotrasy z Popradu.

Takéto spoločné cyklo-výlety sú vhodné pre tých, ktorí nemajú odvahu vybrať sa na bicykli sami, prípadne majú radi spoločnosť a tiež je to pre Popradčanov dobrá možnosť zorientovať sa na jednotlivých trasách a neskôr ich absolvovať už individuálne,“ ozrejmil Rastislav Hudec. Časovo je začiatok cyklo-výletov nastavený na 17:00 hodinu, aby sa ich mohli zúčastniť nielen mládežníci po školskom vyučovaní, ale tiež pracujúci dospelí. Veríme, že mnohí si týmto spôsobom spestria všedný pracovný týždeň, keďže podvečerná klíma je pre šport ideálna a v mesiaci jún nie je núdza o denné svetlo do neskorých hodín.

Štartovať budeme vždy z centra mesta – spred Mestskej informačnej kancelárie na námestí sv. Egídia (budova Reduty). Na vybrané cyklovýlety s náročnosťou označenou skratkou „rekrea“ je možné využiť tiež popradské "zdieľané" bicykle. Ak na Bike-sharing zatiaľ nemáte vo svojom smartfóne potrebnú aplikáciu a zriadené konto, v Mestskej informačnej kancelárii vám s tým (v predstihu) radi poradia a pomôžu.

Na ďalších dvoch trasách, ktoré sú vhodné pre zdatnejších cyklistov odporúčame už horský bicykel.

A kam sa teda  počas JÚNOVÝCH CYKLO-STRIED #VisitPoprad vyberiete?

  • 2. júna spoznáte na bicykli mesto Poprad
  • 9. júna sa vydáte na osviežujúcu okružnú trasu cyklochodníkmi na Kvetnicu
  • 16. júna zažijete menej známu okružnú jazdu do obce Gánovce s návratom cez ďalšie podtatranské dedinky
  • 23. júna vás zavedieme do krásnej Lopušnej doliny za Svitom
  • 30. júna je pre dobrodružnejších cyklistov pripravený cyklo-výlet okolo Krížovej na Kvetnici

 

Účastníci cyklo-výletov v rámci série JÚNOVÉ CYKLO-STREDY #VisitPoprad nesmú zabúdať na bezpečnostné pravidlá:

  • mimo obce je potrebné mať na hlave cyklistickú prilbu, deti by mali mať prilbu aj v rámci obce
  • deti a mládež do 18 rokov by sa mali týchto podujatí zúčastňovať v sprievode zodpovednej dospelej osoby
  • v prípade nepriaznivého počasia sa cyklo-výlet neuskutoční.

 

Viac informácií k jednotlivým trasám nájdete na stránke VisitPoprad.sk a v udalostiach na sociálnej sieti Facebook.#VisitPoprad – štartujeme vždy o 17:00 spred MIK Poprad!

www.visitpoprad.sk

Foto: Richard Gerányi, Martin Kolba

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.