Záhorie sa teší obľube turistov

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam za dobrým vínom

Aj napriek pandemickej situácii do regiónu Záhorie prišlo v roku 2021 viac turistov.

V Holíči mal tradične najvyššiu návštevnosť zámok. „Záujem o neho neustále rastie. Kým v roku 2019 si ho prezrelo 5684 návštevníkov, o rok neskôr to bolo 6571 a v tej poslednej ich už bolo 7179. Porovnateľnú návštevnosť mala aj bylinková záhrada,“ uviedla pani Veronika Chňupková z Turisticko-informačného centra v Holíči.

"Veľkej obľube sa tešilo člnkovanie okolo bastiónovej pevnosti. Aktivita sa stala vyhľadávanou atrakciou pre ľudí z celého západného Slovenska. Dobré počasie umožnilo turistom, ale aj domácim Holíčanom pozrieť si bylinkovú záhradu, kde si mohli posedieť a oddýchnuť. Novinkou v uplynulej sezóne bola možnosť zakúpiť si bylinky či handmade výrobky z levandule," uviedol primátor mesta a zároveň predseda OOCR Záhorie pán Zdenko Čambal.

Počas turistickej sezóny 2021 v meste Skalica zaznamenali 14.332 vstupov do pamiatok. Mesto ponúka dvanásť pamiatok. Najväčší úspech sezóny mala novinka, prehliadka na koči so sprievodcom, s názvom Kráľovský okruh po Skalici.                                                                                           Gazárka - foto Silvia Suchá

Návštevníkov Senice zasa lákal v uplynulej turistickej sezóne najmä pobyt pri vode. Rekordnú návštevnosť mala rekreačná oblasť Kunovská priehrada ale aj Múzeum Senica, je tu archeologická výstava, s archeologickými  expozíciami, artefakty sú sprístupnené vďaka najmodernejším technológiám. 

A ako povedal výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie (OOCR Záhorie), pán Martin Lidaj:„Pre aktuálnu sezónu sme v spolupráci s našimi členmi pripravili viacero noviniek, ktoré čoskoro predstavíme verejnosti. Robíme všetko preto, aby sme nadviazali na minuloročné úspechy v návštevnosti a v roku 2022 dosiahli ešte lepšie čísla,“ dodal na záver.

Viac o regióne na: www.regionzahorie.sk

rybník Hlinik, Borský Svatý Jur, Foto: Miloš Brázdil

Titulné foto: Vincenzo Plate - resort Penati; Foto so súhlasom OOCR Záhorie

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.