Vrátna dolina ožila

Po tom, čo Vrátna dolina zažila v júli minulého roka jednu z najväčších prírodných katastrof, sa život v nej pomaly dostáva do normálnej situácie.

Po piatich mesiacoch tvrdej driny sa úspešne podarilo odstrániť následky prírodnej pohromy. Hrôzostrašný stav, ktorý nám sprostredkúvali reportáže, fotografie v online médiách, televíziách, zaplavené chaty, domy, zničené komunikácie či nefunkčná lanovka i domy odrezané doslova od sveta ešte aj teraz naháňajú strach. Ľudia prispeli aj finančnou pomocou v rámci  dobrovoľnej zbierky pre pomoc pre Terchovú a Vrátnu dolinu. A tak sa pomaly vracia do tejto nádhernej časti Slovenska život. Do pohybu sa dala aj kabínková lanovka na Chleb. Bolo to presne 26. decembra 2014, kedy sa ňou ľudia opäť mohli previesť a užiť si úžasný výhľad z vrcholu. Túto udalosť sme si nenechali ujsť ani my a pár dní po otvorení sme sa nechali vyviesť „znovuzrodenou“ lanovkou. Prinášame vám odtiaľ niekoľko fotografií, snáď vás vďaka nim zlákame na výlet či návštevu. Kabínková lanovka na Chleb premáva denne od 9:00 do 15:30. Cenník kabínkovej lanovky na Chleb nájdete TU

Foto: www.facebook.com/pages/Vrátna-dolinaVrátna-valley a AR

Viac o regióne sa dočítate na: www.kamkam.eu/destinacia/91/vitajte-v-terchovej

Alžbeta Ravenová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.