Sochy z ľadu na Hrebienku

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za športom  v zime

Medzinárodné majstrovstvá sochárov, ktorí čarujú z ľadu, sa po dvoch rokoch vrátia do Vysokých Tatier. Na Hrebienku sa v dňoch od soboty, 21., do nedele 22. januára 2023 uskutoční 9. ročník už tradičného podujatia TATRY ICE MASTER.  Počas dvoch dní sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch.

Šikovní sochári a umelci budú pracovať s 50-timi tonami ľadu na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchnu do impozantných sôch. Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní ich dizajn a krása. Časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať v priestore pri budove lanovky a druhá bude v druhej kupole, vedľa Tatranského ľadového dómu. Sochy umiestnené v kupole Galérie ľadových majstrov si bude môcť verejnosť pozrieť do konca apríla 2023. Druhá časť sôch bude stáť na otvorenom priestranstve.

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môže zapojiť aj verejnosť. Vyplnením hlasovacieho lístka a jeho odovzdaním do hlasovacej urny priamo na Hrebienku bude možné získať skvelé ceny. Počas 9.ročníka sa medzinárodných majstrovstiev zúčastnia tímy zo Slovenska, Česka, Holandska, Litvy, Fínska, Veľkej Británie, Mongolska, Maďarska, Poľska a z Nemecka. Podujatie Tatry Ice Master bude sprevádzať aj bohatý sprievodný program s hrami a súťažami o zaujímavé ceny. Foto v texte: Marek Hajkovský

Všetky informácie sú dostupné na webe www.vt.sk

Foto - Marek Hajkovsky

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.