Dóm z ľadu

Kam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkendKam za športom  v zime

Hrebienok, vo Vysokých Tatrách má novinku. Vybudovali tu dóm z ľadu. Má kupolu o priemere 25m, ľadový chrám je tento rok väčší a ešte veľkolepejší. Témou bolo vytvoriť objekt, ktorý sa tento rok ponesie v znamení stavieb Baziliky Sv. Petra v Ríme  a umelci vytvoria aj Berniniho kolonádu. Studenú raritu si môžete pozrieť od 23. novembra.

 

O precízne detaily pri tvorbe ľadového chrámu sa postaral Adam Bakoš, s tímom slovenských, českých a španielskych sochárov. Na stavbu použili 1880 ľadových blokov, tie okopy majú viac ako 225 ton ľadu. O tvorbu sklenených vitráží sa postará sklár a dizajnér, so slovensko-gréckym pôvodom - Achilleas Sdoukos. Jeho umelecký život orientuje na tvorivé hľadanie v magickom materiáli, ktorým je sklo. Už po tretíkrát vytvára do Tatranského ľadového dómu unikátne umelecké diela. Otvorené je: 23.11.2018, od 9:00 – 16:15 hodiny. Každý deň bude  multimediálne predstavenie a to o 15:30 hodine.

Spracovala GK

Foto: Marek Hájkovský a https://www.facebook.com/VysokeTatryHighTatras/

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.