S rúškom na prechádzke

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam na turistikuKam na víkend

I napriek tomu, že situácia s obmedzeniami v rámci pandémie poľavuje, je namieste aby sme neboli ľahkovážni a dodržiavali nariadenia, ktoré sú nevyhnutné k voľnému pohybu v prírode. Krásne počasie už láka na túry, prechádzky. Ale opatrne a zodpovedne. A  možno vás zaujme nasledovná informácia. Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko sa aj v dnešnej neľahkej situácii snaží návštevníkom, čitateľov na sociálnych sieťach a ostatným priaznivcom prinášať zaujímavé a nové informácie o stredoslovenskom regióne. Oblasť Stredné Slovensko má záujem takto svojich návštevníkov zaujať aj naďalej  a následne, keď už situácia dovolí pekne tipy možno osobne s rodinkou aj navštíviť, či pokochať sa nimi.

Ako voľné nadviazanie na letnú zážitkovú príbehovú hru Radosť spoznávať, kedy turisti spoznávali rôznorodé lokality v okolí, pokračuje jej podobná online verzia Zážitky na Strednom Slovensku. Hra má za úlohu „prevetrať“ vedomosti a pozornosť hráčov, ktorí sa postupným úspešným zvládnutím jednotlivých kôl, dostanú do cieľa. Záujemca ju môže hrať kdekoľvek a kedykoľvek, sám či s pomocníkmi – stačí mu len pripojenie na internet. Link s úvodnými inštrukciami je k dispozícii zdarma na webovej stránke Central Slovakia: https://www.centralslovakia.eu/zazitky-na-strednom-slovensku-online-hra/. Po spustení čakajú bádateľov viaceré kapitoly naprieč regiónom, v ktorých riešia interaktívne úlohy z miest ako napríklad Banská Bystrica, Zvolen, Kremnica, ale aj témy ako baníctvo, SNP a iné.

Keďže čerstvý vzduch a slnko potrebujeme aj v týchto dňoch, pestré tipy na výlety nájdeme každý týždeň v rubrike  „Vezmi rúško na prechádzku“: https://www.centralslovakia.eu/vezmi-rusko-na-prechadzku/. Táto rubrika je silná najmä na sociálnych sieťach. Organizácia pravidelne dopĺňa miesta – známe ale aj tie menej známe lokality z okolia. Príspevok obsahuje vždy fotografiu a popis daného miesta s prepojením na odkaz v prípade, že sa návštevník chce dozvedieť viac informácií. Ako už vyplýva z názvu, cieľom je, aby sa ľudia dostali aj do prírody, či na iné miesta v regióne, prevetrali sa, ale zároveň boli vždy maximálne zodpovední a dbali na bezpečnosť svoju ale aj okolia. Pretože #ruskoniejehanba a #spolutozvladneme!

Spracovala BH, fotografie: OOCR, svetokolonas.sk, Jana Štubianová

Viac na: www.centralslovakia.eu

facebook/centralslovakia

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.