Ochutnajte vína zo srdca Slovenska

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za dobrým vínom

O necelé dva týždne odštartuje na strednom Slovensku veľká oslava vína a síce, od piatka do soboty 21. až  22. júna. Návštevníci Hontianskej vínnej cesty prídu degustovať vína od viac ako tridsiatich vinárov. Dávna história, tufové pivnice, regionálne špeciality i moderné stopy vinárov sú zárukou neobyčajnej atmosféry.

Vinári Vás budú počas týchto dní čakať vo svojich pivničkách rozmiestnených po celom regióne, od Krupiny cez Sebechleby až po obec Túrovce. Je len na Vás, kde začnete svoje putovanie.

„Novinkou tohto ročníka je Vínmaratón. Pre návštevníkov sme si pripravili možnosť zapojiť sa do súťaže o kolekciu vín od vinárov, ktorí sú súčasťou vínnej cesty. Pravidlá sú jednoduché. Stačí, keď počas podujatia navštívia našich vinárov (celkový počet zapojených vinárov je 32) a ochutnajú ich vínka. Pri návšteve každej pivnice získajú 1 pečiatku. Na záver už len každý návštevník pošle fotku s vyzbieranými pečiatkami a spomedzi najlepších vyžrebujeme troch výhercov (1. miesto – kolekcia 15 vín od vinárov HVC; 2. miesto – kolekcia 10 vín od vinárov HVC; 3. miesto – kolekcia 5 vín od vinárov HVC),“ vysvetlil Jaroslav Jagoš, koordinátor destinačného rozvoja pre oblasť Stredné Slovensko.

Vstupné na podujatie Hontianska cesta je 20,-€/osobu v predpredaji (do 20.6.2024) a 25,-€/osobu, pri nákupe vstupeniek počas podujatia. V cene vstupného návštevník dostane: vínny set, ktorý obsahuje taštičku a degustačný pohár, kupón na nákup vína v hodnote 5,-€, štartovacia ochutnávka v každom zúčastnenom vinárstve – 3 vzorky a mapu podujatia.

Vstupenky je možné zakúpiť na webovej stránke: https://centralslovakia.eu/zazitky/hontianska-vinna- cesta/

Foto: Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.