Dva svety pani zimy

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Od svetovej premiéry legendárnej rozprávky pána Juraja Jakubiska v Benátkach uplynulo viac ako 35 rokov. Napriek tomu, že pre jej režiséra to nebol benátsky debut, získala významné ocenenia, a bola veľkým návratom pre jej hlavnú predstaviteľku – Giuliettu Massina. Tá sa vďaka súčasným technológiám objavila aj v rozprávke 21. storočia, s názvom Perinbaba a dva svety.

Vianoce si bez Perinbaby, Zubatej, Alžbetky, Jakubka či nezabudnuteľnej hudby nedokážu predstaviť mnohí z nás. Vyrástla na nej nejedna generácia, no maestro Jakubisko s odstupom času tvrdil, že život mu Perinbaba zmenila dlhé roky po slávnostnej premiére v Benátkach. Hovoril:Diváci mi veľmi často písali listy, aby som nakrútil pokračovanie Perinbaby. Žiaľ, Giulietta Masina už nebola na našom svete. Nemohol som im vyhovieť, keďže som si nedokázal predstaviť, že by ju mala stvárniť iná herečka. Našťastie, súčasné technológie mi môj názor pomohli zmeniť. Preto prichádzam s novým príbehom, s rozprávkou 21. storočia – Perinbaba a dva svety, ktorá vráti nám všetkým aj milovanú Giliettu Masina,“ dodáva režisér. Žiaľ nielen pani Giulietta Masina, ale fenomenálny režisér, pán Juraj Jakubisko už nie je medzi nami. Je úžasné však, že film dokončil, dokonca na jeho úplnú „bodku“ mu pomohla aj epidémia, tá premiéru filmu posunula, a tak pán režisér vylepšoval, menil triky, všetko, čo bolo technicky možné tak aby výsledok bol ešte lepším.  A tak v týchto dňoch prichádza „nová“ Perinbaba do našich kín. Perinbaba a dva svety.

Už zajtra príde do našich kín dlhoočakávané pokračovanie nezabudnuteľnej rozprávky Perinbaba. Magický príbeh režiséra a scenáristu Juraja Jakubiska (1938 – 2023) s názvom Perinbaba a dva svety.

Podľa producentky Deany Jakubiskovej predstaviteľ magického realizmu nerobil medzi divákmi rozdiely. „Tvoril a odovzdával odkazy pre všetkých ľudí na svete. Jeho filmy sú plné lásky, obrazov, predstáv, otázok a pohladení. Pretože bol režisérom, ktorý sa popri všetkom na nás díval s láskavým humorom,“ povedala v úvode o svojom manželovi. Vo filme Perinbaba a dva svety uvidia diváci v hlavných úlohách Lukáša Frlajsa a Valériu Frištikovú. Hlavný kameraman rozprávky Perinbaba a dva svety Ján Ďuriš spolupracoval s maestrom Jakubiskom na siedmich filmoch.

Snímku Perinbabaa dva svety prinesie do kín 7. decembra 2023 distribučná spoločnosť BONTONFILM. Film vznikol v produkcii spoločností J&J Jakubisko Film Europe, v koprodukcii s TV JOJ a Štúdiom 727. Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom, a. s., a Státní fond kinematografie. Fotos: Martin Hesko, Bontonfilm. Viac na: www.bontonfilm.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.