A opäť je tu sezóna pre cyklistov

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Letné turistické autobusy budú premávať aj v sezóne 2021.  

S príchodom novej letnej sezóny a postupne odznievajúcimi obmedzeniami, štartujú aj tento rok populárne letné turistické autobusy Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Začala ďalšia sezóna cyklobusu a turistického autobusu na Kráľovu studňu. Jubilejný, desiaty ročník banskobystrického cyklobusu sa bude niesť v znamení novej cieľovej lokality, ktorú hlasovaním vybrali jeho fanúšikovia. „Teší nás pretrvávajúci veľký záujem Banskobystričanov i návštevníkov o cyklobus, o čom svedčí aj vysoká odozva a množstvo reakcií na nedávnu anketu. Mesto Banská Bystrica už desať rokov podporuje najobľúbenejší cyklobus na Slovensku“, hovorí viceprimátor mesta Banská Bystrica Jakub Gajdošík. Premávať bude počas víkendov a sviatkov až do 26. septembra. 

K tradičným destináciám Donovaly, Malý Šturec, Šachtičky, Hrochoť - Kyslinky pribudnú aj Ľubietová a Strelníky. „Okolie Ľubietovej ponúka krásne prírodné scenérie a ukryté nerastné bohatstvo, s ktorým sa môžete bližšie zoznámiť na banskom náučnom chodníku či v múzejných priestoroch obecného úradu“, približuje pani Dominika Moravčíková, z OOCR Stredné Slovensko. Neďaleko sa nachádza aj geografický stred Slovenska, vrch Hrb. Ten ponúka panoramatické výhľady na Nízke Tatry, Kremnické vrchy, Veľkú Fatru, Vtáčnik, Slovenské rudohorie a pri dobrej viditeľnosti až na štíty Vysokých Tatier. „V tomto roku plánujeme v spolupráci s Rozvojovou agentúrou BBSK dôstojné označenie tohto jedinečného miesta a vybudovanie bezpečnej vyhliadkovej plošiny“, dopĺňa výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko, pán Jiří Pěč. Aj Strelníky majú výborné podmienky pre cykloturistiku. Priamo cez obec prechádza cyklomagistrála "Okruh okolo Poľany". Túto, aj mnohé ďalšie cyklotrasy, môžu cyklisti nájsť na portáli zahoramizadolami.sk cez platformu Outdooractive. 

Turistický autobus - turbus - návštevníkov opäť vyvezie až do srdca Národného parku Veľká Fatra na Kráľovu studňu. Premávať bude počas víkendov a sviatkov až do konca októbra. 

Okrem cyklobusu bude otvorená e-bike požičovňa v Hornom Harmanci, vďaka ktorej sa tak E-BIKE REGIÓN STREDNÉ SLOVENSKO rozšíri o ďalšiu ponuku. Pri tejto príležitosti sa uskutoční aj oficiálne otvorenie e-bike sezóny a spoločný výšľap z Dolného Harmanca na Kráľovu Studňu. Viac info o podujatí nájdete na www.pozicovnaebike.sk

Pre aktuálne informácie o cyklobuse, ale aj tipy výlety a letné zážitky v regióne Stredné Slovensko sledujte www.centralslovakia.eu a sociálne siete Central Slovakia.

Spracovala, BH

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.