Slovensko na veľtrhu v Maďarsku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam na víkendKam za dobrým vínomKam za zdravím, wellnessomKam za športom  v zime

Národná organizácia SLOVAKIA TRAVEL, v dňoch 23. – 26. februára prezentovala Slovensko na najväčšom medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu. V Budapešti, na veľtrhu turizmu UTAZÁS 2023, bol 45.ročník. Spoločne s ďalšími regionálnymi subjektami cestovného ruchu odprezentovali slovenské unikáty, no zaujalo aj naše kúpeľníctvo, či enoturizmus.

„Maďarsko je pre nás jeden z najdôležitejších trhov cestovného ruchu a preto som rád, že môžeme na tomto podujatí odprezentovať novinky, ktoré Slovensko ponúka našim susedom,“ zhodnotil Václav Mika, generálny riaditeľ SLOVAKIA TRAVEL. „Návštevníci z Maďarska sú skupinou, ktorá má veľký záujem o dovolenku na Slovensku. Medzi ich obľúbené destinácie patria najmä hory, sú vášnivými lyžiarmi,“ dodal Mika. Vyhľadávanými destináciami sú isto Donovaly, Vysoké Tatry či Bachledova dolina. Maďarsko sa z pohľadu príjazdového cestovného ruchu na Slovensku i počtu prenocovaní, dlhodobo umiestňuje na 4. mieste. Slovensko je tradičným účastníkom veľtrhu UTAZÁS od roku 1960. „Tohtoročná účasť Slovenska na veľtrhu patrí určite k najúspešnejším. Slovensko je u maďarských turistov populárnou destináciou,“ uviedla Soňa Jelínková, zahraničná zástupkyňa SLOVAKIA TRAVEL v Maďarsku. „Účastníci veľtrhu ocenili najmä skutočnosť, že Slovensko ponúka turistom zážitky v ich rodnom - maďarskom jazyku,“ doplnila.

V stánku s rozlohou 80 metrov štvorcových sa okrem SLOVAKIA TRAVEL prezentovalo aj ďalších 10 krajských a oblastných organizácii cestovného ruchu. Košice propagovali svoj turistický pas pre deti v maďarskom jazyku, Slovenský raj a Spiš lákali na prírodu, Bratislava zas na víno. Región Trnava spoločne s Piešťanmi vyzdvihli slovenské kúpeľníctvo, o ktoré u našich susedov rastie záujem.

Viac informácií nájdete na: https://www.slovakia.travel/

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.