Cyklobus štartuje už zajtra

Kam na dovolenkuKam za športom v leteKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za zdravím, wellnessom

Už tento víkend vyštartuje na cestu v okolí Banskej Bystrice Cyklobus i turistický autobus

V sobotu 13. mája zaháji ďalšiu sezónu najobľúbenejší slovenský cyklobus, ktorý cyklistov vyvezie priamo z centra Banskej Bystrice do osvedčených horských lokalít: na Donovaly, Malý Šturec a Šachtičky. Premávať bude počas víkendov a sviatkov až do konca septembra 2023.

Napriek neustále rastúcim nákladom ostáva cestovné nezmenené, v naozaj symbolickej výške. Chceme tým podporiť spoznávanie krásnych kútov nášho regiónu a samozrejme motivovať návštevníkov i obyvateľov mesta k športovaniu,“ hovorí Jakub Gajdošík, zástupca primátora mesta Banská Bystrica. Východzou zastávkou je pre všetky linky cyklobusu Strieborné námestie.

V rovnakom termíne sa turisti môžu tešiť na štart turbusu, ktorý im dopraje zážitkovú jazdu s nádhernými výhľadmi až pod vrchol magickej Krížnej, ku Kráľovej studni. Jeho sezóna bude trvať do posledných októbrových dní, okrem bežnej prevádzky počas víkendov a sviatkov budú možné i jazdy na objednávku pre skupiny. „Vzhľadom na vysoký záujem o jazdy turbusom odporúčam cestujúcej verejnosti možnosť rezervovať si miesto cez webovú stránku dopravcu,“ dopĺňa Jiří Pěč z OOCR Stredné Slovensko. Obľúbený turistický cieľ je súčasťou Parku tmavej oblohy s jedinečnými možnosťami pozorovania hviezd a minulý rok tu pribudli aj nové informačné tabule popisujúce unikátnu flóru Veľkej Fatry. Partnersky aktivitu podporili mesto Banská Bystrica, Banskobystrický samosprávny kraj a Ministerstvo dopravy SR.

Viac informácií spolu s cestovným poriadkom nájdete na:https://centralslovakia.eu/novinky/cyklobus-a-turbus-startuju-13-maja/

Viac o dovolenke na Slovensku zasa na: www.slovakia.travel

Spracovala Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.