Prečo športovať...

Kam za športom v leteKam ísť načerpať silyKam na víkend

Aj cestovanie môže byť dobrý a jednoduchý spôsob ako sa dostať do formy. Fyzická aktivita je pre správne fungovanie tela mimoriadne dôležitá. Pravidelný šport predsa prináša množstvo pozitív pre telo aj myseľ. Šport je ako značka, ktorá sa bude nosiť vždy. Nie všetci naň majú ale čas. Pri cestovaní si však ani nevšimnete, že všetky dôležité partie tela kompletne precvičíte bez zbytočnej námahy

Vytiahnite preto zo skrine obľúbené športové oblečenie a začnite pociťovať vplyv jeho pozitívnych výhod na organizmus nielen v posilňovni, ale aj pri cestovaní a spoznávaní celého sveta. Aj cestovanie a turistika sú predsa dokonalou športovou aktivitou, ktorá vášmu telu prospeje hneď z niekoľkých dôvodov.

Zlepšenie kondície a sily  

Šport vám umožňuje zapracovať na tom, čo potrebujete zlepšiť. Pravidelný pohyb pri cestovaní  po prírode vám ale pomôže zlepšiť kondíciu, zbaviť sa nejakého toho kila navyše a zvýšiť sily či nabrať svaly bez toho, aby ste si to uvedomovali. Cestovanie je dobré aj pre zlepšenie vašej sebadisciplíny. Samozrejme musíte si zvoliť vhodnú trasu, o ktorej niečo viete a je predpoklad, že nebude pre vás priveľkou záťažou. Podľa plánu si potom vyberte aj vhodné oblečenie, ktoré v tej najlepšej kvalite nájdete napríklad na Sportrysy.sk. Pamätajte, že dosiahnutie cieľa je vždy možné len kombináciou viacerých faktorov.

Zbavíte sa každodenného stresu

Pri pohybe, ktorého je na cestách vo vysokohorskom prostredí niekedy viac než dosť, pretože chcete vidieť všetko a hneď, sa tvorí endorfín známy aj ako hormón šťastia. Po spoznávaní krajiny a prostredia vás tak okrem iného čakajú aj príjemné pocity v podobe spokojnosti a dobrej nálady. A dobrá nálada dokáže vytlačiť aj stres a depresie. Počas cestovania alebo turistiky navyše dostanete z hlavy všetky starosti, takže si aj psychicky oddýchnete. 

Bude sa vám lepšie spať

Pravidelný pohyb z cestovania prináša aj lepší spánok. Dostatočný a kvalitný spánok je dôležitý, aby ste boli fyzicky aj mentálne v pohode, oddýchnutí a zregenerovaní. Ak máte preto problémy so zaspávaním, vyčistite si hlavu a unavte telo touto príjemnou, jednoduchou a užitočnou aktivitou. Kvalita spánku sa bude zlepšovať. 

Zdroj obrázku: Kiselev Andrey Valerevich / Shutterstock.com

PR článok

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.