Novinky na čítanie z Grada

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať sily

Šťastie má farbu levandule - niekedy nemusíte odísť ďaleko, aby ste zistili, že šťastie čaká na vás za rohom. Kniha autorky Pauline Maiovej.

Keď sa Penelope dozvie o nehode svojej babičky, opustí rodný Berlín a odcestuje do Provensalska, aby jej bola nablízku. Starostlivosť o babičku jej vyhovuje, pretože ak sa niečím nechce zaoberať, je to jej vlastný život. V práci dostala výpoveď a od priateľa kopačky cez telefón. Penelope sa preto s plným nasadením vrhne do práce v Mathildinom penzióne, kde sa čoskoro musí rozhodnúť nielen medzi starou a novou láskou, ale pripomenie si aj idylu svojich bezstarostných detských čias. Uprostred nádherných levanduľových polí a francúzskych dezertov sa zamýšľa nad tým, ako rýchlo zabudla na to, čo všetko ju robí šťastnou. Penelope však netuší, že hviezdy v nádhernom Provensalsku sú priaznivejšie, než si myslí... 

Autorka knihy Pauline Maiová sa narodila v roku 1987 a vyrastala v Berlíne. Vyštudovala literárnu vedu a počas svojich ciest prišla na chuť francúzskemu spôsobu života, zamilovala si drsné morské pobrežie aj sladké makrónky. V súčasnosti žije opäť v Berlíne, kde získala prácu lektorky a redaktorky. Stále však má slabosť pre Francúzsko, a preto sa práve tam odohráva jej literárna prvotina.

Klobučníci - vstúpte do dobrodružného sveta kúziel a zázrakov Cordelie Klobučníkovej.

Cordelia Klobučníková pochádza z rodiny remeselníkov, ktorá už po stáročia všíva do klobúkov podmanivé kúzla. Nie je však jediná. V Cordeliinom svete existuje ešte niekoľko cechov, ktoré tvoria čarovné plášte, hodinky, topánky či rukavice. Ich remeslo je síce starobylé a vážené, no pomaly vymiera. Keď sa Cordeliin otec Prospero nevráti s Veselou čiapkou zo zámorskej výpravy, na ktorú sa vydal, aby nazbieral špeciálne ingrediencie na klobúk, malá klobučníčka sa ho rozhodne vypátrať. Strýko Tiberius a teta Ariadna majú plné ruky práce, a tak si musí poradiť sama. Situáciu však komplikujú naštrbené vzťahy remeselníckych rodín a na povrch sa začínajú vynárať staré krivdy. Aby toho nebolo málo, ktosi sa pokúša zneužiť prastaré čary a rozpútať vojnu. Cordelia musí zistiť, kto to je… 

Tamzin Merchantová sa venuje herectvu od svojich sedemnástich rokov. Ako herečka už navštívila všemožné kúty sveta, rovnako ako aj rôzne historické obdobia. Zažila tudorovské, viktoriánske, jakubovské i jurajovské časy, podľahla zápalu pľúc počas vlády kráľa Eduarda a prežila bombardovanie Londýna v roku 1940. Na vlastnej koži si vyskúšala, aké je to byť mimozemšťankou, čarodejnicou, kráľovnou predurčenou na smrť, divokou škótskou bojovníčkou či vzdorovitou paničkou na úteku.

Leto na Santorini - kniha autorky Sandy Barkerovej

Sarah má po rozpade vzťahu mužov na niekoľko rokov dosť.

A tak si povie, že je najvyšší čas oživiť svoju prvú pravú lásku – cestovanie.

Rezervuje si plavbu okolo gréckych ostrovov so skupinou cudzincov, no to ešte netuší, že ju tam čaká viac ako len cestovateľské zážitky. Keď na jachtu nastúpi nádherný Američan, je jej jasné, že má problém. Tým sa to však zďaleka nekončí!

Čoskoro sa zoznámi s ďalším svetaskúseným a tentoraz aj bohatým krásavcom, ktorý sa navyše vyzná v umení. Sarah je v tej chvíli jasné, že problémy naozaj prichádzajú vo dvojici. Podarí sa jej predsa len zachovať si odstup tak, ako si to predsavzala na začiatku, a nájsť si svoju vlastnú cestu životom?

Alebo podľahne letnej atmosfére na najkrajšom gréckom ostrove a nechá sa strhnúť milostným vzplanutím?

 

Diablova cesta - Novinka: ďalšia kniha zo série s Kate Marshallovou bestsellerového autora Roberta Bryndzu práve vychádza

Bestsellerový autor Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Kate Marshallovej. Po prípadoch Kanibal z Nine Elms, Mlha nad Shadow Sands a Propast smrti vyšetruje detektívna agentúra Kate Marshallovej a Tristana Harpera záhadné zmiznutie malého chlapca, ku ktorému došlo už pred jedenástimi rokmi na mieste nazývanom Diablova cesta.

Do akých hlbín ich zavedie pátrania a existuje vôbec nádej, že by chlapec mohol žiť? Kniha vychádza pod značkou Cosmopolis, ktorá je súčasťou vydavateľstva GRADA Slovakia.

Viac o knihách a tituloch nájdete na:www.grada.sk

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.