Obľúbený cyklobus sa vracia

Kam na dovolenkuKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistikuKam na víkend

S príchodom novej letnej sezóny a postupne odznievajúcimi obmedzeniami bude jazdiť aj tento rok populárny Cyklobus. Rovnako ako minulú sezónu vás zavezie do obľúbených destinácií v okolí Banskej Bystrice. "V tomto roku nenastali žiadne zmeny týkajúce sa trás a cieľových zastávok, cyklistov odvezieme  do rôznych kútov regiónu. Vďaka cyklobusu sa dostanú do Kremnických vrchov, pod Poľanu, do Veľkej Fatry, do prímestského strediska Šachtičky i na verejnosťou najviac navštevované Donovaly," uvádza výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko pán Jiří Pěč.

Cyklobus minulý rok previezol viac ako dve tisíc nadšencov cykloturistiky. Veríme, že tento rok jeho obsadenosť stúpne, nakoľko cykloturistika je na Slovensku stále obľúbenejším športom. "Mesto Banská Bystrica už počas deviatej sezóny podporí najobľúbenejší cyklobus na Slovensku. Aj počas pandémie obyvatelia Banskej Bystrice obľubovali cykloturistiku v okolí mesta. Cyklobus im sprístupní viaceré horské trasy s jedinečnými výhľadmi," hovorí viceprimátor Banskej Bystrice Jakub Gajdošík.Cyklobus štartuje už v sobotu 6. júna, a bude premávať počas víkendov a sviatkov až do 27. septembra 2020.

Ďalším autobusom, ktorý sa vracia na scénu je Turbus, ktorý už tradične vyvezie peších turistov z Banskej Bystrice až k Horskému hotelu Kráľová studňa. Turbus bude aktívnym aj preto, lebo okrem sprístupnenia krás Veľkej Fatry širokej verejnosti budeme chrániť prírodu zníženým počtom prichádzajúcich áut. Turbus premáva počas víkendov a sviatkov, od 8. mája až do 31. októbra 2020.

Dvojicu letných autobusov doplní v horúcich dňoch Aquabus, ktorý pre svojich návštevníkov pripravuje Holidaypark Kováčová. Ten privezie k bránam obľúbeného kúpaliska ľudí zo všetkých častí Banskej Bystrice.

Podľa nariadení hlavného hygienika SR autobusy budú pravidelne čistiť a dezinfikovať. Vzhľadom k prevencii a trvajúcim obmedzeniam sú pasažieri povinní nosiť počas cesty autobusom rúško. Chráňte prosím seba aj ostatných.

www.centralslovakia.eu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.