Na bežky aj na Liptove

Kam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam za športom  v zime

Na Liptove sa už týždeň lyžuje na zjazdových tratiach v Jasnej. Od víkendu pribúdajú aj ďalšie otvorené lyžiarske strediská, ale na svoje si konečne prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. V Jasnej dnes sprístupnili bežecké trasy v lokalite Zadné vody.

Snehová pokrývka na Liptove utešene narastá a to je dobrá správa pre milovníkov zjazdového, ale už aj bežeckého lyžovania.  Pod zjazdovkami v Jasnej sú ideálne podmienky aj na bežecké lyžovanie na značených trasách v lokalite Zadné vody. „Bežecké lyžovanie je veľmi zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky partie svalov a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie v stredisku Jasná v lokalite Zadné vody, kde sú ideálne trasy aj pre rodiny s deťmi,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami - oproti Hotelu Sorea Marmot.

„V Jasnej sme sprístupnili päť kilometrov bežeckých trás. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite v Jasnej bežeckí lyžiari užijú," informoval riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Bežkárom praje počasie aj v meste Liptovský Mikuláš, kde im mesto upravilo trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh. V stredisku Jasná pre zjazdových lyžiarov na sobotu chystajú aj prvý tohtosezónny ranný fresh track na menčestrových zjazdovkách a sprístupňujú aj ďalšie zjazdové trate. Video - bežecké trate je z januára 2023.         Viac sa dozviete na:www.visitliptov.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.