Roztancované údolie Gastein

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Rakúske údolie Gastein (obce Bad Hofgastein, Bad Gastein, či Dorfgastein) známe najmä ložiskami radónovej vody a ozdravovacími štôlňami, sa tento rok pred pár dňami premenilo doslova na tanečný parket. Viac ako 180 účastníkov prišlo na podujatie Tanec v Gasteine. Boli tu workshopy na tému tanec, hostia i domáci, kurzy tanca na kopci Schlossalm. A nielen to, organizátori zorganizovali aj bál, prišlo naň 250 záujemcov, svetoví i európski majstri v show dance, či top tanečníci z nemeckej tanečnej šou – Let‘s dance, Kathrin Menzinger i Vadim Garbuzov. Tí sa doslova pretancovali do polnočnej quadrilly bálu.

Das Tanz:Fest Gastein, ako sa podujatie volalo, ponúklo záujemcom o tanec rôzne žánre: štandardné tance, latinské, discofox, swing, tango argentino a mnoho iných. Zaujímavé boli aj kurzy vonku, napríklad v prostredí známeho kúpaliska s radónovou vodou, v prostredí Alpentherme. Po prvý raz sa konali intenzívne kurzy swingu v kongresovom centre v Bad Hofgasteine. Nové figúry, techniku, nové kroky, to všetko si práve tu tanečníci vyskúšali.

Popri podujatiach s tancom a o tanci, tanečný festival ponúkol účastníkom aj špeciálne aktivity a oddych v prírode. Túry do hôr, vyhutnať si pokoj a krásu lesov a gasteinskej prírody. Jedným špeciálnym ťahákom boli raňajky na pasienku v horskej chate die Feldinghütte, ktorá patrí rodine Sendlhofer. Leží vo výške  1840 metrov na slnečnom plató Gadaunerer Hochalmen nad Bad Hofgasteinom. Perfektná tanečná párty v Alpách, prídete? Budúci rok sa koná tanečný maratón opäť. Pozývame vás.

Viac o kultúrnych podujatiach údolia Gastein na: https://www.gastein.com/events/sommer/

Foto: Leo Nguyen

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.