Na Záhorí otvorili búdy

Kam za dobrou kuchyňouKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Deň otvorených búd 2021 v meste Skalica.

Už 12. ročník tohto podujatia sa nakoniec podarilo zrealizovať. „Ide o najvýznamnejšiu aktivitu občianskeho združenia (OZ) Vínna cesta Záhorie, ktoré je členom našej organizácie. Podujatie sa teší veľkej popularite nielen u Skaličanov, ale aj návštevníkov regiónu zo širokého okolia," uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie, pán Martin Lidaj.

Združenie pripravilo pre záujemcov Vinohradnícku mapku. "Podľa nej si môžu návštevníci vytipovať trasu, ktorou sa pustia, resp. vinárov, ktorých chcú v tomto ročníku navštíviť. Na výber bude 65 otvorených búd, v ktorých bude možné ochutnať víno príslušného „búdara“ a občerstviť sa z jeho ponuky. Tá musí spĺňať podmienky stanovené príslušnou vyhláškou. Prehliadka interiéru búdy je možná len individuálne," informoval predseda OZ Vínna cesta Záhorie Ľudovít Bránecký.

Ako doplnil, na trase prechádzky medzi vinohradmi sa bude nachádzať osem občerstvení. „Návštevníci si v nich budú môcť aj zakúpiť Skalický trdelník", dodal predseda združenia. Samozrejmosťou je kyvadlová doprava. K vstupenke získate okrem mapky aj kapsičku s pohárom. Výdajné miesta výbavy pre návštevníkov budú dve. Okrem Vinotéky Pri hájku aj na Predmestí, v sídle spoločnosti Winterberg. 

„Aby sa návštevníci netrápili s ťažkými batohmi, bude aj v tomto roku fungovať služba na zvoz vína. Miesto jeho výdaja je v aktuálnom sídle nášho občianskeho združenia a tým je Vínotéka Pri hájku. Vstup na podujatie je len pre osoby v režime OTP, t.j. očkovaní, testovaní a tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 najviac pred 180 dňami," doplnil Bránecký.

Predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal: „Úroveň destinácie sa hodnotí aj podľa toho, či vie ponúknuť návštevníkom dobré jedlo a pitie. Ku kvalitnej gastronómii nepochybne patria aj špičkové vína. Každoročne sa zvyšujúca účasť podujatia je dôkazom, že aj v našom regióne vieme takéto vína vyrobiť.“ 

O OOCR Záhorie

Je Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Záhorie (OOCR Záhorie), vznikla v decembri 2012. Oficiálnym sídlom je obec Smrdáky. Má  členov – 17 samospráv a 33 subjektov z oblasti cestovného ruchu. Navonok vystupuje pod značkou Región Záhorie. OOCR Záhorie je zaregistrovaná Ministerstvom dopravy a výstavby SR ako oblastná organizácia pre rozvoj a podporu cestovného ruchu na Záhorí. Našou víziu je urobiť z regiónu Záhorie rozpoznateľnú a konkurencieschopnú 

Foto: so súhlasom OOCR Záhorie

Viac informácií o Záhorí nájdete na: www.regionzahorie.sk

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.