Štyri slovenské skvosty

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam za športom  v zime

Nájsť si v dnešnej náročnej dobe vhodný termín a miesto na dovolenku nie je vôbec jednoduché, pretože naše rozhodovanie ovplyvňuje množstvo faktorov, ktorých z roka na rok pribúda. My vám to môžeme trocha uľahčiť a na príjemnú dovolenku vás lepšie pripraviť. Ak ešte nie ste rozhodnutí, kde strávite pár dní voľna, či predĺžený víkend, dáme vám štyri tipy.

Predstavíme vám lokality ako Vlkolínec, Slovenský raj, Poloniny a správnou voľbou bude určite aj pohodlné ubytovanie v Tatranskej Lomnici. 

Vlkolínec

Podhorská osada Vlkolínec je známa najmä slovenskou ľudovou architektúrou, ktorú sem prichádzajú obdivovať domáci aj zahraniční turisti. Perfektne zachované zrubové domy i Roľnícky dom sú stále najväčším lákadlom. Vlkolínec je zapísaný v Zozname svetového dedičstva UNESCO, čo len zvýrazňuje jeho jedinečnosť. Cez osadu vedie aj cyklotrasa, takže táto malebná dedinka môže byť pre vás aj zastávkou na príjemnom cyklo výlete. 

Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je vyhľadávaným miestom počas zimnej aj letnej sezóny. Lomnické sedlo je obľúbené najmä medzi lyžiarmi. Ak vás teda láka krásna dovolenka na svahu, možností na turistiku a výlety v tejto lokalite máte viac ako dosť. Spomenúť určite treba Lomnický štít, Veľkú Svišťovku a sedlo pod Svišťovkou, ale aj bobovú dráhu či múzeum TANAPU. Aby ste si mali kde po náročnej túre potom aj oddýchnuť, rezervovať si  pekné ubytovanie v Tatranskej Lomnici sa určite oplatí. 

Poloniny

Národný park Poloniny je známy aj tým, že tu máte možnosť vidieť voľne žijúceho zubra. Pre tých, ktorí si chcú užiť najmä jedinečnú prírodu sú Poloniny správnou voľbou. Ide o najvýchodnejší národný park na Slovensku, ktorý siaha až na hranice s Poľskom a Ukrajinou. Okrem turistických chodníkov a cyklomagistrály sú tu aj náučné chodníky a zaujímavé miesta ako Beskydský panteón, Medová baba či minigaléria drevených kostolíkov. 

Slovenský Raj

Slovenský Raj je ideálne miesto na turistiku či výlety do prírody pre všetkých. Tak nevšednú krásu prírody ste ešte na jednom mieste asi ani neviedli, i keď je naša vlasť na množstvo podobných prírodných krás a scenérii naozaj bohatá. Asi najobľúbenejším miestom je Prielom Hornádu a Tomášovský výhľad. Samozrejme, ak sa na takúto dovolenku vyberiete, pre seba nezabudnite na pevné a zároveň pohodlné nepremokavé turistické topánky a pre vozidlo na kvalitné gumené rohože do auta, ktoré oceníte ak natrafíte na blato alebo vás nečakane zastihne dážď. 

PR článok, zdroj obrázka: Anna Jedynak/Shutterstock.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.