Nový rok aktívne v Skiareáli Lipno

Kam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistikuKam a kde sa ubytovaťKam na víkendKam za športom  v zime

Cesta korunami stromov na Lipne láka na návštevu po celý rok. Tradičná návšteva, nielen počas prvých dní v roku, je skvelou príležitosťou na zimné aktivity  v prírode.

Stráviť posledné dni roka starého a prvé hodiny a dni toho nového, je najlepšie aktívne v čistej šumavskej prírode v okolí jazera Lipno. Skiareál Lipno má v prevádzke všetky lanové dráhy a každý deň ponúka aktívnu zábavu na lyžiach i snouborde. Perfektne upravené zjazdovky lákajú lyžiarov už od ranných hodín.

Nezriedka sa stáva, že presne o 8.30, kedy  začína prevádzku lanovka Lipno Express, sú pri nej pripravení prví milovníci zimných športov. Lyžovať môžu denne od 8.30 do 16. hodiny, večer potom na osvetlenej zjazdovke Jezerní od 18 do 21 hodiny. Posledný deň v roku, teda na sviatok sv. SSilvestra, z bezpečnostných dôvodov večerné lyžovanie nie je.

Aktívnu zábavu však na Lipne neponúka len skiareál, ale tiež prechádzka v korunách stromov. Cesta korunami stromov, ktorá bola prvou svojho druhu v Českej republike a na budúci rok oslávi okrúhle výročie, je otvorená 364 dní v roku. Je možné ju navštíviť už od prvého dňa nového roku. Výstup na jej vrchol si 1. januára nenechá ujsť mnoho rodín s deťmi i partie priateľov. Po bujarom silvestrovskom veselí je ideálnou príležitosťou precvičiť si telo a spáliť trochu prebytočných kalórií.

Cesta bude otvorená tradične od 10 do 16 hodiny. Pre všetkých návštevníkov bude pripravený teplý nealkoholický punč, pamätný list s drobným darčekom i súťaž o jednodenný skipas,“ informuje tlačová hovorkyňa Skiareálu Lipno Olga Kneiflová. Pre tých, ktorí to chcú mať na Cestu korunami stormov aj k zjazdovkám čo najbližšie,  pripravili niekoľko posledných voľných izieb v hoteli Element, ponúka silvestrovský pobyt a večeru v reštaurácii Stodola, ale najmä pohodlné a štýlové izby pre páry i veľké rodiny.

 Fotografie: lipno.info a viac na: www.lipno.info

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.