Dobovou električkou do mrazivých dní

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Nedeľa, 20. augusta 2023  o 10:00 hodine, Vozovňa Střešovice – Múzeum MHD

Vydajte sa s nami späť do roku 1968, do mrazivých dní invázie. V nedeľu, 20. augusta vyjde dobová električka s najstarším vozom typu T3 na svete, po trase špeciálne pripravenej tak, aby zahrnula miesta spojené s inváziou vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968. Od tragických udalostí, ktoré vyvrcholili takmer  tridsaťročnou okupáciou našej vlasti sovietskou armádou, uplynie tento rok práve 55 rokov. Na ceste časom do mrazivých dní invázie vás budú sprevádzať dve odborné sprievodkyne, ktoré vám priebežne predstavia hlavných aktérov Pražskej jari i jej bezmenných hrdinov. Vrcholom akcie bude následne prechádzka po Václavskom námestí s využitím okuliarov na virtuálnu realitu. Ich prostredníctvom sa prenesiete priamo do 21. augusta roku 1968: Václavské námestie sa pred vašimi očami zaplní tankami, obrnenými vozmi a ozbrojenými príslušníkmi okupačných vojsk. Odnesiete si nielen hlboký, mimoriadne autentický zážitok, ale ako pamiatku aj dobový električkový lístok.

  • dĺžka akcie: 1,5–2 hodiny
  • miesto zrazu: Vozovňa Střešovice – Múzeum MHD
  • sprievodkyne: PhDr. Jaroslava Nováková a Marie Hátleová
  • jednotná cena: 650 Kč
  • dodatočné informácie: avizujeme obmedzený počet účastníkov, všetky miesta sú vyhradené iba na sedenie. — vstupenky iba v predpredaji vychádzok. Upozorňujeme, že cesta v historickej električke je bez plánovaných zastávok (účastník, ktorý sa rozhodne z akéhokoľvek dôvodu v priebehu akcie vystúpiť, nemôže už znovu nastúpiť).

Fotografie, text i slider: Robert Mara, archív DPP, viac informácií a tipov o Prahe na: www.praguecitytourism.cz

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.