Cyklo Česko konkuruje Európe

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam na turistikuKam na víkend

V Českej republike je asi štyridsať tisíc vyznačených cyklotrás s celkovou dĺžkou približne 8800 km a 55 bike alebo trail parkov, z ktorých zhruba tretina spĺňa požiadavky aj tej najnáročnejšej zahraničnej klientely. Ak k tomu prirátame mierny ráz českých pohorí a príjemné teploty, Česko konkuruje ako jesenná cyklistická destinácia aj takým cyklo veľmociam, ako je Taliansko alebo Rakúsko. 

Cykloturistika je hneď po pešej turistike, druhou najčastejšou aktivitou na dovolenke a jej obľuba stále rastie. Vlani Česi minuli za bicykle a cyklo výbavu viac ako 10 miliárd korún a v obchodoch predali 350 tisíc bicyklov. Podľa prieskumu internetového vyhľadávača vzrástol za minulý rok predaj bicyklov na e-shopoch medziročne (2019/2020) o 68%, pričom tento rok v marci vzrástol v porovnaní s vlaňajším marcom dokonca o 427%.

Agentúra CzechTourism oslovuje českých aj slovenských cyklistov a bajkerov predovšetkým cez portál Kudy z nudy, ktorý okrem samotných cyklo a bajkových aktivít ponúka návštevníkom možnosť naplánovať si výlet po okolí a navštíviť podujatia alebo turisticky zaujímavé miesta v okolí. Aktuálne patria cyklo aktivity k najvyhľadávanejším, hneď po kúpaní.  

Cykloturistika a mountainbiking je súčasťou produktu aktívny turizmus, ktorý Česká centrála cestovného ruchu využíva pri propagácii Českej republiky v zahraničí. K aktuálnym zahraničným, marketingovým aktivitám patrí online a tlačová kampaň na tému Chodník Železnej opony v Škandinávii a krajinách Beneluxu, ktorej cieľom je predstavenie českej časti diaľkovej cyklotrasy Eurovelo 13 so všetkými službami a atraktívnymi miestami v jej blízkosti. V príprave sú press tripy pre médiá z Francúzska a Beneluxu do libereckého sklárskeho regiónu s MTB výletmi a návštevou sklárne vyrábajúcej trofej Tour de France alebo predstavenie bike parkov, originálnych MTB trás a trailov formou spoločného putovania českej top bikerky Terezy Votavovej a prednej švédskej cyklo influencerky Jessicy Clarén s jej novinárskou družinou v kombinácii s odpočinkom v horských kúpeľoch.

Napríklad na Slovensku bude online a tlačová kampaň na tému dovolenka s deťmi, sponzorské odkazy v rámci relácie Cyklopotulky na RTVS DVOJKA.

visitczechrepublic.com

Foto: David Marvan a Petr Slavík - CzechTourism

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.