Východná Morava - jesenné akcie

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Podzimní Východní Morava září barvami. A nabízí mnoho zajímavých akcí.

Až do středy 18. listopadu je možné si prohlédnout v Muzeu luhačovického Zálesí výstavu plakátů, reklamních a propagačních materiálů, pohlednic a lázeňských pohárků. Název má Uvádění ve známost aneb Luhačovice v reklamě.

Na vlakovém nádraží ve Zlíně je až do čtvrtka 19. listopadu k vidění věrná replika legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vstupné se neplatí.

Hotel Buchlov nedaleko stejnojmenného hradu v Chřibech na Uherskohradišťsku zve ve čtvrtek na zvěřinové hody. Potrvají až do neděle 22. listopadu. Sobotní večer zpříjemní cimbálová muzika, která bude hrát nejen k poslechu, ale i k tanci.

Masarykova veřejná knihovna Vsetín zve ve čtvrtek na cestopisnou besedu Albánie a Černá Hora. Přednášet bude Libor Bureš, který dal besedě podtitul "I na Balkáně se platí eurem a jezdí mercedesy." Začátek je v 17:00.

Dům kultury ve Vsetíně pořádá ve čtvrtek akci Noc venku. Jejím smyslem je informovat o bezdomovectví a to doslova na vlastní kůži včetně přespání pod širým nebem. Vstupenkou jsou potraviny v minimální hodnotě 50 Kč. Začátek je v 17:30, více na www.azylovydum.cz.

V Kině Vatra Vsetín bude ve čtvrtek od 20:30 živě promítán koncert legendárního kytaristy Erica Claptona z Royal Albert Hall. Koncert se uskuteční u příležitosti 70 let tohoto muzikanta.

V pátek 20. listopadu vystoupí v Domě kultury Uherský Brod zpěvačka Eva Urbanová v doprovodu orchestru Boom Band. Začátek je v 19:00, vstupné stojí 650 Kč.

Hvězdárna Holešov zve v pátek na komentované pozorování oblohy s hvězdářem Josefem Nevřalou. Nutná je rezervace předem v holešovském informačním centru. Vstupné je 40 Kč, snížené 20 Kč. Začátky jsou v 20:00 a 21:00. V případě nepříznivého počasí bude pozorování přesunuto na jiný termín.

Od pátku do soboty 21. listopadu zažije Penzion Ovčárna v Chvalčově na Kroměřížsku zvěřinové hody. Na gurmány čekají speciality z jeleního, kančího, srnčího, bažantího i jiného masa. V pátek od 18:00 zahraje k poslechu skupina Dubina. Vstupné je 100 Kč. V sobotu se obědy budou podávat od 10:30. Rezervace na tel. 731 464 265, více informací na www.ovcarna-penzion.cz

V T klubu v Rožnově pod Radhoštěm vystoupí v sobotu od 20:00 Shilpa Ray, famózní americká zpěvačka a hráčka na harmonium s indickými kořeny. Doprovázet ji bude kompletní kapela. Vstupné stojí v předprodeji 150 Kč, na místě 180 Kč.

V neděli 22. listopadu bude možné si poslechnout v luhačovické hale Vincentka vystoupení Dívčího saxofonového orchestru. Začátek je 15:00.

Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz

Kontakt:

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.