Hledáme studánky...

... bez plechových miláčkú.

Je motto romantické procházky lesní krajinou. Svěží pramenitá voda Luhačovského Zálesí a večerní posezení, to jsou největší lákadla akce s názvem Hledání studánek, která se uskuteční v sobotu, 1. Července 2017.

„Start bude z parkoviště u Koliby v Březůvkách. Zde najdete i dostatek parkovacích míst pro vaše „plechové miláčky,“ vzkázal Jaroslav Holík, hlavní organizátor akce. Dodal, že začátek akce je v 9:00 hodin. Na turistické hledání studánek naváže večerní program v Březůvkách, kde bude připraveno posezení pod hvězdným nebem s country muzikou, opékáním špekáčků a chladivým mokem. Při nepřízni počasí se tato část programu uskuteční na terase Koliby.

Hledání studánek – trasa:

Je značena turistickou značkou: šikmý modrý pruh na bílé ploše. Od parkoviště se vydáváme podél rybníka, pak lesní cestou na sever. Po dvou kilometrech se stáčíme vlevo, přecházíme silnici a nacházíme první studánku.  Zde se stáčíme jih. Cesta vede údolím potoka k lesnímu internetu a dále k sirnému pramenu kde je kryté místo pro odpočinek. Po osvěžení sirnou vodou pokračujeme dál na jih. Asi déle 0,3 km, se stáčíme k západu, stoupáme k vrchu Kamenec s krásným výhledem. Zde směřujeme nohy na sever, pěšina nás dovede na trasu Barum rallye, dáváme se vpravo, míjíme ocelový vysílač, a za křižovatkou scházíme do údolí ke skupině studánek pod Pindulí. Kolem několika obydlených domů se dostáváme k silnici, která nás přivádí k hostinci Na Pinduli. S načerpanými silami pokračujeme po žluté turistické značce táhlým stoupáním k nejvyšším bodu trasy - vrchu Klenčov (536 m). Zde se stáčíme na jihozápad a lesní, později luční, cestou klesáme k jihu. Míjíme domky pasekářů a přicházíme k poslední zastávce, která je u Gébovy studánky. Po přechodu remízku nás vítá parkoviště – start/cíl naší trasy.

www.vychodnimorava.cz

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.