Na vietor v tvári počas lyžovania nezabudnete

Zážitky zo zjazdoviek v prádzninovom regióne Pyhrn-Priel sú výnimočné.

Údolia v regióne Pyhrn-Priel sú majstrovským dielom prírody. Strmé skalnaté hrebene pohoria Tote Gebirge a husto zalesnené horské masívy národného parku Kalkalpen tvoria spoločnú prírodnú oblasť.
Vrhnite sa do snehu a s vervou zdolávajte zjazdovky. Lyžujte, dokiaľ sa vám nevybijú batérie. A potom doplňte čerstvú energiu na chate. Napríklad v podobe sladkej farmárskej šišky pečenej na masti. To jednoducho patrí k zime.

A k tomu ponúka prázdninový región Pyhrn-Priel dve skvelé lyžiarske strediská.
Hinterstoder, v prázdninovom regióne Pyhrn-Priel je strediskom svetového pohára v Hornom Rakúsku, s modernou údolnou stanicou. Prvý výstup do lyžiarskeho areálu na Höss potom obstará nová desaťmiestna kabínová lanovka. Ambiciózni amatérski lyžiari si môžu vyskúšať tiež „trať svetového pohára  Hannesa Trinkla“ s výberovým trasovaním. Na najstrmších miestach je 3,5 kilometra zjazdoviek so sklonom až 60 percent. Mimochodom, výhľad z „vrcholu“ lyžiarskeho areálu vo výške viac než 2 000 metrov nad morom je obzvlášť krásny. Odtiaľ vedú svahy panoramatickej zjazdovky. Na spestrenie odporúčame zájsť na označené trasy na snežnice v lyžiarskom  areáli, 2,4 kilometra dlhú „Hutterer Böden Runde“ a 1,8 kilometra dlhú „Schneeofen Runde“.

Susedný areál Wurzeralm, v Spital am Pyhrn sa nenechá tiež  zahanbiť. Ide o príjemný a útulný rodinný lyžiarsky areál. Na dobrodružných zjazdovkách láka lyžiarov zjazdovka s vlnami, slalomová trať a rýchlostná trať. Doslova vrcholom lyžiarskeho areálu je Frauenkar v nadmorskej výške viac než 1 800 metrov - s úchvatným výhľadom na okolité hory.

V oboch strediskách zimných športov platia vždy viacdenné skipasy pre lyžiarske areály Hinterstoder a Wurzeralm. A aby mohli lyžiari tento bonus pohodlne využiť, premáva medzi oboma areálmi niekoľkokrát denne bezplatný skibus.

Nová gondola  - lanovka Hinterstoder
Novinka od zimy 2022/23: supermoderná lanovka Hössbahn s komfortnými desaťmiestnymi kabínami. Bez dlhých čakacích časov a najkratšou cestou z parkoviska vystúpa za púhych 6 minút do srdca lyžiarskej oblasti Svetového pohára.


Lyžiarska dovolenka s voľným dňom lyžovania v Pyhrn-Priel
Od troch nocí v regióne Pyhrn-Priel je pre všetkých zimných nadšencov pripravené tiež celodenné lyžovanie zadarmo v lyžiarskych areáloch Hinterstoder a Wurzeralm. To znamená lyžiarske potešenie na 62 kilometroch zjazdoviek vrátane bezplatného skibusu. Na výber sú tri ponuky lístkov: Variant „komfort“ zahrnuje napríklad jednorazový denný skipas s troma nocľahmi. Komu to nestačí a chcel by každý deň dovolenky stráviť v dvoch lyžiarskych areáloch, volí „maximum“. Pre tých, ktorí dávajú v deň príchodu a odchodu prednosť poznávaniu mimo zjazdovky, je ideálny variant „klasika“!

Informácie: https://www.urlaubsregion-pyhrn-priel.at/cz/zimni-dovolena.html


Tam, kde sa dvíhajú zalesnené horské masívy Sengsengebirge a Reich-raminger Hintergebirge, hraničí prázdninový región Pyhrn-Priel priamo s národným parkom Kalkalpen. Na tomto zvláštnom mieste sa ticho zimnej prírody stáva pôsobivým zážitkom. Už po generácie sa ľudia pohybujú na snežniciach po zasnežených horách a lesoch. V minulosti to boli lesníci a horári, ktorí sa vydávali za svojou prácou do osamelej zimnej krajiny, dnes sú to strážci národného parku.

Lyžiarska oblasť Hinterstoder- Höss: 15 vlekov a 38,2 kilometrov upravených zjazdoviek

Lyžiarsky areál Wurzeralm: 8 vlekov a 22 kilometrov upravovaných zjazdoviek

Dvojdňový skipas pre dospelých (hlavná sezóna): stojí € 111,50,- dvojdňový skipas pre deti (hlavná sezóna): € 52,-. V Hinterstoderi a na Wurzeralme platia viacdenné skipasy!
Informácie a  ponuky:  https://www.urlaubsregion-pyhrn-priel.at/cz/

Foto: Oberoesterreich Tourismus GmbH – Stefan Mayerhofer, Robert Maybach, Thomas Sattler, Daniel Hinterramskogler, Moritz Ablinger

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.