Príbeh vianočného stromčeka zo zámku

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipom

Zámok Loučeň v stredočeskom kraji, je romantickou barokovou pamiatkou s pôvodnými interiérmi, obklopený rozľahlým anglickým parkom, ktorý pred nedávnom obohatil jeden celoeurópsky unikát - totiž súbor 12 labyrintov a bludísk.
V stredoveku a ranom novoveku sa na Loučni striedali nie príliš známe a významné mená majiteľov. Zásadnú premenu vnáša do histórie panstva tridsaťročná vojna. Vtedy, konkrétne v roku 1623, prichádzajú na Loučeň Valdštejnovci, ktorí už Loučeň nikomu nepredali, čo nepriamo poukazuje na jej hodnotu.

Advent na zámku tohto roku zahájili vo veľkolepom štýle. V nádherných interiéroch zámku, kde sa môžete dozvedieť, ako sa oslavovali prvorepublikové Vianoce, sú inštalované prekrásne vianočné stromčeky ako súčasť výstavy Príbeh vianočného stromčeka. Každý zo stromčekov je iný, z iného materiálu, z iných ozdôb a inej kompozície.
Otváracia doba zámku Loučeň od novembra do marca vo všedné dni aj cez víkendy od 10 do 17 hodiny. Prvá prehliadka zámku sa koná hodinu po otvorení areálu. Posledná prehliadka zámku sa koná hodinu pred uzavretím areálu. Príďte sa pokochať týmito nádhernými symbolmi Vianoc na zámku Loučeň naživo!

Video v článku je z minulého roka, kedy adventný veniec na zámku zapísali do Českej knihy rekordov.

Foto: archiv Zámku Loučeň a viac  o zámku na: www.zamekloucen.cz a www.maximilianresort.cz

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.