Klenoty teraz nájdete v Zlíne

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipom

Úspešnú výstavu replík českých korunovačných klenotov už onedlho, 3. októbra (potrvá do 30. novembra 2017) otvoria na zámku v Zlíne, na Východnej Morave. Návštevníci uvidia aj mnoho ďalších exponátov a tematických zaujímavostí zo stredoveku a doby Karla IV. Výstava je pripomienkou 670.-teho výročia od korunovácie Karla IV. českým kráľom. Najväčším lákadlom výstavy je bezpochyby majstrovská replika Českých korunovačných klenotov z dielne Jiřího Urbana a manželov Cepkových. Dozviete sa mnoho zaujímavostí, faktov a legiend nielen o samotných klenotoch, ale uvidíte aj to, ako prebieha výroba majstrovských replík.

Expozícia vyniká atraktívnym a moderným spracovaním, ktoré kladie dôraz aj na multimediálne zážitky návštevníka. Na účely výstavy bola zriadená aj na mieru vyrobená špeciálne vitrína s osvetlením.

Zámok v Zlíne

Rozprávkovo vyzerajúci zámok patrí rodu Seilern-Aspangov. Tí ho vybudovali koncom 18. storočia, podľa návrhu viedenského architekta Johanna Micka. Časť interiéru patrí medzi najkrajšie  v Českej republike. Zámok postavil gróf z rodu Seilern-Aspang, v 18.storočí. V takmer každej miestnosti sú drevené stropy bohato vyrezávané, i steny sú obložené drevom, čo dodáva miestnostiam príjemnú teplú atmosféru. Drevené obloženia, tak ako aj kazetové stropy vyrobili vo Viedni. V zámku je nádherné schodisko, vedie do grófskych komnát. V tesnej blízkosti zámku je aj známa zlínska Zoologická záhrada.

www.ceskekorunovacniklenoty.cz

BH

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.