Jablkobranie v Hostětíne

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam na víkend

Vôňa jablkových múčnikov, chuť čerstvého jablkového muštu, hudba, ukážky remesiel, hry pre deti, divadlo a predovšetkým pohoda a dobrá nálada - to vás čaká v Hostětíne v nedeľu 24. septembra.

Jablká všetkými zmyslami  - čuchom, chuťou, zrakom i hmatom - a vo všetkých podobách - sušené, tekuté, pečené i práve odtrhnuté zo stromu, čakajú na vašu návštevu. Program Jablkových slávností ponúka návštevníkom remeselný jarmok, výstavu domácich jablkových múčnikov a ich predaj, prehliadku regionálnych odrôd ovocia a ďalší atraktívny a zábavný program. Vašu dušu poteší hudba, folklórne vystúpenia, divadelné predstavenia či muzicírovanie cimbalovej muziky. Dospelí i detskí návštevníci sa môžu zapojiť do hier, súťaží, putovania po sochách v krajine okolo obce či vyhrať ceny v bohate tombole. Jedinečným občerstvením na tejto akcii je čerstvý jablčný mušt.

Už šestnásty ročník tejto tradičnej a obľúbenej slávnosti sa koná od 11:00 do 17:00. Jej cieľom je predovšetkým predstaviť miestnych a regionálnych pestovateľov ovocia a výrobcov ovocných produktov, podporiť pestovanie tradičných bielokarpatských odrôd ovocia a biopotravín a prezentovať regionálnu značku Tradícia Bielych Karpát® a jej nositeľov. 

Usporiadatelia pripravili pre všetkých návštevníkov slávností celodenný bohatý zábavný, kulinársky, poučný i mierne turistický program. Na príprave slávností sa podieľa viac než desiatka partnerských organizácií a okolo stovky dobrovoľníkov. Jedinečným občerstvením na tejto akcii bude čerstvý jablkový mušt.

Viac informácií nájdete na www.jablecna-slavnost.cz.

Všetko o Východnej Morave si môžete prečítať tu: www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.