Upečte si frgál

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam za zdravím, wellnessom

Kurzy pečenia valašských frgálov, ranné lekcie jógy pod šírym nebom, výučba golfu pre rodičov s deťmi, ale tiež nové detské ihrisko, akcie pre gurmánov a divadlo pod šapitó v rámci Týždňa kultúry na Valašsku.

Taký bude program letných prázdnin. Pripravil ho  Resort Valachy vo Velkých Karlovicích. Valašsko je každoročne magnetom vďaka svojej neporušenej prírode, pestrému vyžitiu a miestnej gastronómii.

 Kde a kedy?

  • každý utorok a sobotu – Kurz pečenia frgálov (Gril srub Razula)
  • každú stredu – večery s živou hudbou na terase hotela Horal (Horal)
  • každý piatok – koncerty Karlovského hudobného leta (Penzion pod Pralesem)
  • každú prvú sobotu v mesiaci – Saunová noc (Wellness Horal)

 

Hitom sú kurzy pečenia frgálov – tradičných koláčov, ktoré patria spolu so slivovicou a kyselicou k najtypickejším valašským špecialitám. „Kurzy usporadúvame v utorok a v sobotu po celé prázdniny. Behom troch hodín sa účastníci dozvedia zaujímavosti o výrobe i histórii a pod vedením našich skúsených pekárok si vyrobia svoj vlastný koláč, ktorý si odnesú i s receptárom a zásterou na pamiatku. Poznávanie regionálnej kuchyne je stále veľmi aktuálny trend.“ Uviedol pán Tomáš Blabla.

Ku koncu augusta chystá Resort Valachy 2. ročník charitatívneho festivalu Týždeň kultúry na Valašsku, ktorý ponúkne sedem divadelných predstavení pod šapitó. Na prázdniny pripravil Resort Valachy tiež zvýhodnené pobyty s množstvom bonusov v cene vrátane voľného vstupu do Wellness Horal, masáže, jazdy na segwayi, degustačného menu a ubytovania detí zadarmo. Viac: www.valachy.cz

Tipy na zaujímavé akcie (nielen) vo Velkých Karlovicích:

6. 8.   Karlovská púť

12. 8. Folklórny festival Leto na Soláni

26. 8. Lúčenie s prázdninami (park Razulák), Remeselný deň (Karlovské múzeum)

25. – 31. 8. Týždeň kultúry na Valašsku (údolie Léskové – Razula)

www.tydenkultury.czwww.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.