Nostalgia v Zeel am See – Kaprun

10 January 2013

Starodávne lyžiarske vybavenie a dobové oblečenie. Jubilejný 10. ročník podujatia „Nostalski“ sa uskutoční 9. februára.

Podujatie európskeho formátu ktoré láka do regiónu Zelle am See – Kaprun tisíce milovníkov zimných športov z celej Európy. Do povedomia aktívnych i pasívnych lyžiarov, ale aj bežných návštevníkov regiónu sa toto podujatie dostalo pod názvom „Nostalski“. Organizátori očakávajú, že 9. februára sa na štart na svahu Zeller Hausberg sa postaví vyše 200 účastníkov.

Ich výzor však bude ako z čias dávno minulých. Súťaží sa v historickom oblečení a so starou lyžiarskou výbavou a to vytvára neopakovateľnú nostalgickú atmosféru. Zabavia sa pretekári, pretože na starých lyžiach s nedokonalým viazaním či s jednou palicou pomedzi nohy sa naozaj nejazdí ľahko, a na svoje si prídu aj diváci. O zábavu je postarané.

Dvaja muži, jeden nápad

„Nostalski“ sa po prvý raz uskutočnilo v roku 2003. Vďaka patrí Franzovi F. Schmalzlovi a starostovi Zell am See Ing. Hermanovi Kaufmannovi. Jednalo sa o súkromnú menšiu akciu, záujem však prerástol očakávania, a tak sa obaja páni rozhodli otvoriť súťaž aj pre širokú verejnosť. O rok neskôr už štartovali aj zahraniční hostia a chýr o nostalgickom podujatí sa rýchlo dostal do mnohých lyžiarsky silných krajín (Nemecko, Slovinsko, Taliansko, Česko, Slovensko....). Štartovať môže úplne každý, stačí sa prihlásiť na www.nostalski.com. Ale pozor, historický výstroj je povinný! Bude sa súťažiť v troch disciplínach – diaľkový beh, paralelný slalom a zjazd s cieľom na námestí Zell am See.

Zell am See - Kaprun – mnohorakosť Álp  

Ľadovec, hory a jazero. To je región Zell am See – Kaprun, to je špičková dovolenka, ktorá v zime aj v lete zosobňuje mnohorakosť Álp. V jedinečnom prírodnom raji na okraji Národného parku Vysoké Taury čaká na návštevníkov  nepreberné množstvo zážitkov. Je jedno či ide o aktívnych alebo pasívnych športovcov, dovolenkárov, rodiny s deťmi... Je tu čo obdivovať!

Stačí  spomenúť napríklad 3000 metrov vysoký vrch Kizsteinhorn (pri dedine Kaprun) pod ktorým sa rozprestiera jediný ľadovcový areál na lyžovanie v Soľnohradsku. A nielen tu sa dá lyžovať. Oblastí, kde môžete prevetrať svoje lyže je oveľa viac. Napokon aj jazero Zeller See (jeho voda má kvalitu na pitie) je obrovskou atrakciou. V zime aj v lete. Kulinárske špeciality, novootvorené kúpele Tauern SPA a mnoho ďalších atrakcií treba vidieť a zažiť na vlastnej koži.

www.zellamsee-kaprun.com

Beata Havranová, Prokop Slováček 

Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za dobrým vínomKam za športom v leteKam ísť načerpať silyKam na turistikuKam za dobrou kuchyňouKam za športom  v zimeKam za zdravím, wellnessom
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.