Po Burgenlande na cyklodrezíne

20 June 2013

V srdci Burgenlandu vedú v dĺžke 23 kilometrov koľajnice starej vyslúžilej železnice. Táto trasa sa teraz využíva na účely turizmu v podobe unikátnych výletov na takzvaných cyklodrezínach.

A tak môžu záujemcovia príjemným spôsobom  spoznať krásy stredného Burgenlandu a šliapať bez väčšej námahy romantickým krajom – od vinárskej oblasti, ktorá je domovom modrej frankovky, až do mestečka Oberpullendorf, kde na nich čakajú zážitky, kultúra a možnosti nákupov. Počas jazdy je stále sa na čo pozerať: na vinohrady, slnečnicové polia, zámky, ľúbezné vinárske dedinky, tienisté lesy. Cyklodrezíny sú v prevádzke po celý deň – vždy jedným smerom, a teda bez nebezpečenstva prevádzky v protismere. V párnych dňoch sa cestuje z Horitschonu/Neckenmarktu do Oberpullendorfu. V nepárnych dňoch potom opačne Oberpullendorfu do Horitschonu/Neckenmarktu.

ČO JE CYKLODREZÍNA?

Drezíny jazdia po koľajniciach a sú vybudované na princípe bicyklov. To znamená, že sú poháňané šliapaním do pedálov, teda silou svalov a nie silou motora. Podľa daného modelu majú kapacitu 4 až 12 osôb. Sú vybavené rôznymi nosičmi a odkladacími plochami, na ktoré sa dá umiestniť batožina, fľaše s nápojmi, prípadne i celé basy piva.

Pozdĺž  trasy sú umiestnené tri zaujímavé stanice, kde sa môžete posilniť sa na ďalšiu cestu.

„MITTELSTATION“ – STANICA V OBCI  MARKT ST. MARTIN

Na stanici v obci Markt St. Martin vládne príjemná „železničiarska“ atmosféra. V starej peci pečú výborný chlieb a pizzu; mimoriadne obľúbené sú švédske stoly, ktoré  pripravujú pre skupiny od 15 osôb. Môžete si dokonca i vybrať, aký typ bufetu by vám najlepšie vyhovoval: pre milovníkov sedliackych špecialít, rezňov alebo pre športovcov na zvýšenie vitality…? Samozrejme, podávame tiež typické burgenlandské lahôdky ako sú  krémové polievky alebo „sterz“, čo je výborná nastavovaná kaša.

„MAGAZÍN“ V OBCI STOOB

Povinné zastavenie pre každého výletníka! Očakáva vás krásne posedenie na slnečnej terase a láskyplná starostlivosť našich spolupracovníkov, ktorí vás budú rozmaznávať tak studenými špecialitami, ako i teplými pokrmami. Výber je veľký a hlavne veľmi chutný! Nech už sú to syrové halušky rozplývajúce sa na jazyku, „drezínová panvica“,  či skvelé jednohubky alebo obložené misy – v "Magazíne" nájdete lahôdky pre každého gurmána. Veľmi obľúbené sú tiež naše salašnícke zemiačiky a domáce „štrúdle“.

BAHNHOFSBÄCKEREI“ – PEKÁREŇ PRIAMO NA STANICI v LACKENBACHU

Prehľadný podnik so samoobsluhou i štipkou nostalgie príde vhod každému, kto má slabosť pre múčniky všetkých druhov. Pre milovníkov sladkých pokušení pripravujú majitelia čerstvé palacinky s najrôznejšími plnkami a v mnohých prevedeniach, zmrzlinové poháre, koláče, buchty, záviny, torty – všetko len z domácej cukrárne. V  malom, ale exkluzívnom obchodíku si môžete kúpiť  sladké špeciality z oblasti stredného Burgenlandu, v čele s preslávenými burgenlandskými svadobnými múčnikmi.

PRE SKUPINY, FIRMY, RODINY

Po celej dĺžke trasy sú  umiestnené mnohé odpočívadlá s lavičkami a stolmi. Je tu tiež  krásne miesto na grilovanie v prírode alebo na piknik. V obci Oberpullendorf na vás konečne čaká príjemný bar „Apresine“ umiestnený v stane, kde môžete pri počúvaní hry ľudových orchestrov a  popíjaní čerstvo čapovaného piva buď začať, alebo zakončiť svoju cestu po koľajniciach. Cyklistický výlet po koľajniciach – nezabudnuteľný zážitok a ideálny program pre akékoľvek zoskupenia: firmy, spolky, záujmové skupiny, školy apod. Pre väčší počet osôb ponúkajú špeciálne skupinové túry. Sú schopní pripraviť i celodenný alebo  viacdenný program pre skupiny do 120 osôb.


PREVÁDZKOVÝ  ČAS V ROKU 2013

Sezóna:                31. marec - 3. november

                            apríl a október     št. – ne.

                            máj a september  ut. – ne.

                            jún, júl, august    denne

                            november            so. a ne.

Prevádzkový čas:   pracovné dni od 13.00 hod. do 19.00 hod.

                            so. ne. sviatky od 9.00 hod. do 19.00 hod.

                            (november od 10.00 hod. do 17.00 hod.)

Odchody:               pracovné dni od 13.00 hod. do 15.00 hod.

                             so. ne. sviatky od 9.00 hod. do 13.00 hod.

                             (november od 10.00 hod. do 13.00 hod.)

 CENNÍK 

Typ

Max. počet osôb

Pracovné dni

so. ne. sviatky

Štandard

4

€    58,-

€    70,-

Rodina

5

€    75,-

€    88,-

Skupina 7

7

€  105,-

€  126,-

Skupina 8

8

€  128,-

€  152,-

Skupina 9

9

€  140,-

€  162,-

Skupiny 10

10

€  160,-

€  190,-

Skupina 12 Railjet

10 + 2 deti

€  186,-

€  216,-

Narodeniny

5

€    98,-

€  120,-

Vozíčkári

3

€    50,-

€    60,-

Zľava pre skupiny: od 6. drezíny: 2,- €

Zľava pre školské skupiny: 12,- € za osobu

Informácie a objednávky: marketing@kamkam.eu alebo www.draisinentour.at

Spracoval: Prokop Slováček

 

 

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkendKam ísť načerpať silyKam za športom  v zimeKam a kde sa ubytovaťKam za dobrým vínomKam na dovolenkuKam za zdravím, wellnessom
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.