Rakúsko je Slovensku opäť bližšie

21 August 2020

Extra program pre Slovákov na zámku Schloss Hof. Vychutnajte si sviatočné dni na zámku, objavujte krásne zákutia tohto barokového skvostu. Kúsok za hranicami Slovenska.

Štátne sviatky a dni pracovného pokoja ponúkajú ideálnu príležitosť objavovať nové miesta, zažiť niečo nevšedné a stráviť s najbližšími príjemné chvíle plné relaxu. Náš tip na výlet vás zavedie na obľúbené miesto oddychu, do letnej rezidencie Márie Terézie na moravskom poli. Pre blížiace sa sviatky na Slovensku - 1.  a 15. septembra – je pripravená špeciálna ponuka.

V zámockých komnatách zaznie slovenčina

V impozantnom zámku Schloss Hof si vychutnáte barok všetkými zmyslami. Či už individuálne alebo v sprievode slovenského lektora, môžete spoznávať pútavý príbeh zámku a nahliadnuť do šľachtického života. V slávnostnej sále vás očarí strop z obdobia baroka, ktorý znázorňuje bohyňu lovu Dianu, a v niekdajšom „kávovom salóniku“ kachle z doby princa Eugena. V apartmáne Márie Terézie môžete obdivovať posteľ zdobenú vyšívanými indickými látkami a v prijímacom salóne portréty jej detí. Mimoriadne vzácna je tapeta z čínskeho hodvábneho taftu, tá sa zachovala v jednej z hosťovských izieb, či záves z princovej postele zhotovený z čínskeho atlasu.

Okrem stálej výstavy zaujme aj mimoriadna expozícia. Poodhalí súkromie jediného syna cisárovnej Sisi. Rozprávkový zámok je tiež miestom výnimočných zážitkov pre najmenších – počas detskej prehliadky v slovenskom jazyku sa zabavia a taktiež získajú obohacujúce vedomosti z histórie. 

SÚŤAŽ: Vyhrajte vstupenky do sviatočne naladeného zámku Schloss Hof

Oddych po cisársky

Priľahlá terasovitá záhrada vyniká vizuálnou príťažlivosťou i architektonickou hodnotou. Odborníci záhradu detailne oživli podľa barokových vzorov, pričom v závislosti od ročného obdobia ponúka vždy nové pohľady na ňu. Brodérie s arabeskami, aleje a precízne upravené trávnaté plochy v dokonalej harmónii. Obzvlášť pôsobivé sú početné fontány, balustrády a bohatá výzdoba so sochami. Vo výklenkoch groty s fontánou sa nachádzajú personifikované znázornenia riek Morava a Dunaj a na Veľkej kaskáde dominujú boh vojny Mars, hrdina Herkules a vodca múz Apolón. Pri prechádzke záhradou môžete obdivovať aj alegorické znázornenia štyroch ročných období a štyroch živlov, sfingy, ako aj vodné a prírodné božstvá. Doprajte si oddych v štýle cisárov a nechajte sa unášať pôvabom jednej z najkrajších záhrad v Dolnom Rakúsku.

SÚŤAŽ: Vyhrajte vstupenky do sviatočne naladeného zámku Schloss Hof

Deň bohatý na zážitky

V rámci špeciálneho programu pre slovenských návštevníkov sme  okrem prehliadok v slovenčine pripravili aj iné pútavé aktivity pre deti i dospelých. Priestory detského a rodinného sveta, kde sa konajú tvorivé dielne, ožijú detským smiechom a fantázia malých tvorcov bude mať zelenú. Vedeli ste, že areál zámku poskytuje výnimočný životný priestor pre viac ako 200 zvieratiek? Žijú v nej vzácne rasy domácich zvierat i exotické druhy. Mimoriadnej obľube sa teší napríklad vzácny biely páv, nazývaný aj svadobný.

Okrem pestrej fauny zaujme aj bohatý svet rastlín. Potešte sa unikátnou krásou botanických vzácností, ako napr. sevillské pomarančovníky, agáva či stromčeky s granátovými jablkami a peruánskym korením. Regionálne lahôdky a tradičné jedlá rakúskej kuchyne si môžete vychutnať v zámockej reštaurácii. Príjemným spestrením sú aj sezónne ladené pokrmy a chutné dezerty, ako napr. cisársky trhanec. Zámok Schloss Hof ponúka znamenité sviatočné zážitky pre celú rodinu. Stačí len prísť a vychutnávať.

29. 8., 1. a 15. 9. - Špeciálny program pre slovenských návštevníkov, areál zámku Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hodiny

Špeciálny TIP: 5. a 6. septembra sa môžete tešiť na mimoriadne obľúbenú Veľkú slávnosť koní.  Stredobodom pozornosti budú vzácne barokové oslíky a ušľachtilé kone a talentovaní jazdci predvedú svoje umenie na lúke zámku.

www.schlosshof.at/sk

Foto: Michal Cilc, Severin Wurnig, Fritz Simak

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.