Región pre rodiny ako stvorený

Rakúska oblasť JO - St.Johann in Salzburg neďaleko Salzburgu je na leto rajom pre rodiny s deťmi.

Či už lukostreľba - zaujímavý parkúr v lese alebo kopec Gaisterberg plný prekvapení ale aj golfové ihrisko pre malých i veľkých. Región St.Johnn in Salzburg je týmto výnimočným.Od Salzburgu je táto krásna oblasť vzdialená po ceste  A10, len niekoľko desiatok kilometrov, smerom k údoliu Gastein, necelých 50 minút... Oplatí sa vyskúšať. 

Niečo pre najmenších

Vo výške 1.750 m nájdete raj pre deti. Kde? Na kopci Geisterberg, práve tu v St. Johann. Park zážitkov ožíva detským džavotom. Pohodlne sa posadíte do lanovky či pekne pomaly si vyšliapete so svojimi ratolesťami príjemný kopec až na samý vrchol. Čakajú na vás rôzne atrakcie, nový je zámok duchov. Z najvyššieho bodu na vyhliadkovej platforme veže na Gernkogel-Gipfel, majú malí i veľkí krásny pohľad na panorámu hôr, aj pohľad na viac ako štyridsať menších i väčších staníc: veže na lezenie, vodné hry, hojdačky, klźačky, lavičky s vyhliadkou, miesto s vílami a trasa škriatkov – deti budú so záujmom počúvať rozprávky a príbehy o lesných duchoch a škriatkoch. 

Tiesňava Liechtensteinklamm

Búrlivá voda v tiesňave, neopísateľne pekná panoráma, medzi tým stovky kilometrov malebných chodníčkov cez pastviny, to je oblasť Sankt Johann-Alpendorf. Svetovo známa tiesňavaLiechtensteinklamm, tá atmosféra vôkol, je ako obrázok na pohľadnice. Už od roku 1875 fascinuje okoloidúcich. Meno vzniklo vďaka tomu, že je, bola darom od kniežaťa Liechtensteina, ten ju venoval  širokej verejnosti. Dal postaviť mosty a schody, aby si ľudia mohli vychutnať jej krásu. A odvtedy ju veru navštívilo milióny ľudí. Je obľúbenýnm výletom aj pre rodiny s deťmi. Nezabudnite si dobrú a pevnú obuv, vhodné oblečenie podľa ročného obdobia a krásny zážitok z výletu do rokliny Liechtensteinklamm, v St.Johann in Pongau budete mať zaručený.

Aj cyklisti nájdu okolo JO - Sankt Johann in Salzburg rôzne trasy rôznych obtiažností. Krátke pre rodičov s deťmi no aj 300 km  dlhú trasu zvanú Tauernradweg, popri rieke Salzach. Tiež ľahké chodníčky pre MTB, ale aj náročné zjazdy. Pre tých, ktorí majú radi e-bike, sú práve tu vhodné cesty, chodníčky, trasy, samozrejme aj s možnosťou zastaviť sa v typickej, horskej chate s dobrou domácou kuchyňou. Na rieke Salzach je deväť trás na behanie, dve nordic walking trasy a dve „fitness studia“ pod holým nebom – v JO - Sankt - Johann in Salzburg.

A čo poviete  na parkúr v lese? Lukostreľba je práve tu obľúbenou zábaou pre celú rodinu, či partiu priateľov a Christian Hettegger je tým dobrým učiteľom ako narábať s lukom a šípom. Ten, kto má rád  golf, si v JO prijde tiež na svoje. Takže keď sa opäť otvoria „brány hraníc“, neváhajte. Zabukujte si pár dní v tomto krásnom a idylickom prostredí a nezáleží ani na počasí, ponuka aktivít "outdoor ale aj indoor je v JO ozaj bohatá.

Fotografie a ďalšie informácie na: www.josalzburg.comwww.golfsanktjohann.at

www.bogenjagd-alpendorf.at

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.