NÁŠ TIP: Zo Skalice na bicykli

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistiku

SKALICA plná cyklistov

Asfaltové cyklistické komunikácie sú súčasťou projektu Cyklotrasy bez hraníc v slobodnom kráľovskom meste Skalica. Mesto Skalica otvorilo, 20. augusta dve nové cyklotrasy. Vybudovali ich v rámci  projetku „Cyklotrasy bez hraníc“. Je financovaný zo zdrojov Európskej únie. Prví cyklisti spolu s primátorom pánom Stanislavom Chovancom si zmerali sily na nových trasách hneď po ich oficiálnom otvorení.

Jedna asfaltová cyklotrasa s dĺžkou 4,5 kilometra povedie zo Skalice do rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina, druhá zasa v dĺžke 1,7 kilometra spojí Skalicu s rekreačnou oblasťou Mlýnky. Obidve cyklistické komunikácie navrhli realizátori ako dvojprúdové obojsmerné cesty v celkovej šírke tri metre. Krajnice sú pol metra široké a spevnené štrkodrvou. V najproblematickejších úsekoch vybudovali dláždené zemné priekopy. Ich úlohou bude ochrana pred zalievaním ciest pri dažďoch. 

Cieľom projektu „Cyklotrasy bez hraníc“ je zlepšenie cezhraničnej spolupráce a celkové zvýšenie dostupnosti a napojenia jednotlivých územných častí prihraničného regiónu na už jestvujúcu sieť cyklotrás.  Samozrejme v neposlednom rade  ponúknu i možnosť výletov  oboa smermi a vzájomné poznávanie kultúr. Takže hurá na bicykle!

Cezhraničným partnerom projektu je mesto Strážnice a obec Sudoměřice.

Viac nájdete na: www.skalica.sk; www.straznice-mesto.czwww.sudomerice.cz

Spracovala Beata Havranová 


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.