Archeologický park Carnuntum

Dunajsko-moravský región

V rámci archeologického parku Carnuntum môžete navštíviť Múzeum pod holým nebom Petronell, amfiteáter  v Bad Deutsch-Altenburgu, fabriku na kultúru v Hainburgu i múzeum Carnuntinum.

Múzeum pod holým nebom Petronell vás vráti do čias Rimanov, ktorí v ňom žili. Prejdite sa po rímskej mestskej štvrti, navštívte kúpele, mestskú vilu či meštiansky dom.   

Múzeum Carnuntinum v Bad Deutsch-Altenburgu je najznámejšie rakúske múzeum zaoberajúcim sa Rímskou ríšou. Výstava „Od Carnuntum do čias Kristových“ prezentuje v dome pokladov na dvoch poschodiach obdobie od roku 313 – od Carnuntum po kresťanstvo. Po prvý raz sa takouto formou predstaví verejnosti rýchla premena pohanského kultu viery na kresťanstvo.

Kulturfabrik v Hainburgu - ako je možné po 1.700 rokoch znovu postaviť podľa originálu rímsku budovu, mestský palác a termálne kúpele? Aké techniky sa používali už za rímskych čias? Na tieto otázky odpovie výstava „V lóte – postavene dejiny Carnunta“. Výstava v Kulturfabrik v Hainburgu sprevádza návštevníkov krok za krokom procesom rekonštrukcie, od vykopávok až po inštalácie a je perfektným doplnkom ku návšteve Archeologického parku Carnuntum.

Otváracia doba: 21. marec  - 17. november 2013, denne 9.00 – 17.00  hod.

TIP: 20% zľava pre slovenských návštevníkov počas slovenských štátnych sviatkov + prehliadky v slovenskom jazyku: 29. 3.; 1. 4.; 1. 5.; 8. 5.; 5. 7.; 29. 8.; 1. 9.; 15. 9.; 1.11.

Zľavnená vstupenka/osoba: 8,- €

www.carnuntum.co.at

Špeciálne ponuky -  pre skupiny od 15 osôb

Nezáleží na tom, čo si vyberiete. Či už fascinujúci zážitok z prírody v Národnom parku dunajské luhy, pohľad do sveta Rimanov, alebo barokový život na zámku Schloss Hof. Máme pripravenú optimálnu ponuku. Stačí si len vybrať a môžete sa spoločne „ponoriť“ do nádherných svetov Dunajsko–moravského regiónu.

Znovuzrodené mesto cisárov - Navštívte jedinečný svet zrekonštruovanej rímskej štvrte – meštiansky dom, mestskú vilu či rímske kúpele. Vstúpte do sveta Rimanov. 

Cena/osoba:14,50,- € vrátane lístka Carnuntum Ticket (platí na všetky tri výletné miesta – AP Carnuntum, prírodné múzeum Petronell, múzeum Carnuntinum) )  

Dĺžka trvania: cca 2 hodiny

Archäologische Kulturpark NÖ Betriebs GmbH, A-2404 Petronell-Carnuntum, Hauptstraße 1A Tel +43(0)2163/3377-0 | Fax +43(0)2163/3377-5, info@carnuntum.co.at| www.carnuntum.co.at

 

Súvisiace aktivity

Kam na dovolenkuKam za dobrým tipomKam za športom  v zimeKam za športom v leteKam za zaujímavosťami a poznanímKam na turistikuKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na víkend
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.