Pláž plná snehu v regióne Nassfeld

Kam za dobrým tipomKam na víkendKam za športom  v zime

Nálada ako na pláži. Jarný sneh a jarná lyžovačka v korutánskom lyžiarskom stredisko Nassfeld: dopoludnia lyžujete v plavkách, popoludní príde na rad súťaž v kĺzaní sa na dreve, či lyžiach na vode.

Milovníci jarnej lyžovačky sa pod južným slnkom v Nassfelde stretnú 16. marca, priamo na mieste Kofelplatz Madritsche, na podujatí Snow Beach Day. Ako sa patrí na ozajstnú pláž a beach day - v plavkách, bikinách a inom oblečení, ktoré nosíme na pláž. K tomu trochu odvahy, dobrú náladu, vytrvalosť a samozrejme aj dobrú kondíciu... Prvý nápoj pre účastníkov je zdarma.

Lyžiari v plážovom oblečení si zapózujú na skupinových fotografiách a prostredníctvom internetu spropagujú toto jedinečné podujatie, najväčšie v Alpách vôbec. Módna prehliadka, ktorá sa obyčajne koná pri bazéne za horúceho leta, sa tentoraz uskutoční priamo na snehu.

Bonbónikom celej akcie bude kĺzanie sa na doske po hladine bazéna plného studenej vody. Úlohou účastníkov bude prejsť celú jeho šírku (15 m) bez toho, aby sa ponorili. Samozrejme, základom je dobrý rozbeh z kopca. Atmosféru podujatia  dotvorí príjemná hudba, tá bude hrať až do neskorých večerných hodín.

Tak čo na to poviete? Určite dobrý tip vybrať sa do južnej časti Rakúska, zažiť inú atmosféru a pocit z jarnej lyžovačky. Momentálne je v Nassfelde vyše dvoch metrov snehu a 110 kilometrov zjazdoviek je stále v perfektnom stave.

www.nassfeld.at

Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.