Kempy v Korutánsku

Je to skôr filozofia či životný názor, než forma dovolenky. Kemp je evergreen, ktorý nikdy nevyjde z módy. Znamená slobodu a absolútny súzvuk s prírodou. V oblasti – Termálne kúpele Villach - Faakerské jezero - Ossiašské jezero - víta hostí až 30 prevádzkovateľov kempov.

Tri kempy pri Afritzskom jazere, osem pri Faakerskom, šestnásť pri Ossiašskom jazere a okolí, dva pri Vassachskom jazere neďaleko Villachu - to je naše ponuka. Každý z nich má vysokú kvalitu, dostatok možností na zábavu, oddych, nákup výlety, šport ... Skutočnosť, že drvivá väčšina kempov leží na brehu niektorého z korutánskych jazier, predurčuje aktivity, ktorým sa hostia budú venovať. Voda v jazerách je nádherne čistá, priezračná, má kvalitu pitnej vody. V lete nezriedka dosahuje až 28 stupňov, krásne sa v nej pláva, surfuje, plachtí alebo jazdí na vodných lyžiach či na kanoe. Svoju zlatú rybku tu zaručenie ulovia i rybári.  

Hory a mesto

Ak zatúžite po suchej zemi, čaká na vás hotový raj, horské oblasti, ktoré v zime brázdia lyžiari, v lete turisti. Je to Gerlitzen, Verditz, Dreiländereck (rozhranie  troch krajín) a prírodný park Dobratsch. Kto po dlhom čase chôdze dospeje k záveru, že je načase sa zasa pozrieť na to, ako vyzerá mestský život, tomu odporúčame romantickú prechádzku po Villachu. Prekypuje životom, jedna kultúrna udalosť strieda druhú, mesto dýcha veselou náladou a južanskou nenútenosťou svojich obyvateľov. Historické uličky sú plné obchodov, reštaurácií a kaviarní so záhradným posedením. Dostali ste chuť?

... a mnoho ďalších aktivít

Celá oblasť je bohatá na termálnu vodu. Dokonalý reštart si môžete dopriať v modernizovaných kúpeľoch Warmbad -Villach alebo vo vysokohorskej kúpeľnej dedinke Bad Bleiberg. Ale i suchozemské výletné ciele majú pôvab.   Na Opičej hore v Landskrone vás budú zabávať malé opičky makakov, na hrade Landskron prehliadky letov majestátnych orlov a sokolov. Navštíviť sa oplatia aj staré bane Terra Mystica a Terra Montana v Bad Bleibergu, ktoré odhaľujú banícku minulosť regiónu. Mimoriadne zaujímavý je miniatúrny svet železnice pri Faakerskom jazere, modely vláčikov sa tam rútia po rozsiahlej železničnej sieti.

Špička v Európe

Dve tretiny kempov z celkového počtu 30 bolo zaradených na zoznam ADAC, nemeckého automobilového klubu a renomovaného sprievodcu po kempoch v celej Európe. Päť z nich má označenie najvyššej kvality. Kemp Arneitz na pláži Faakerského jazera bol dokonca vyznamenaný ako jeden z najlepších v Európe pre rok 2013, čo je vôbec najvyššie vyznamenanie, aké môže kemp získať podľa  kritérií ADAC-u. Tri kempy boli  ocenené  ako mimoriadne vhodné pre deti. Nesmieme zabudnúť ani na to, že ADAC prepožičal svoj známy ekologický symbol dokonca ôsmim kempom v oblasti. Podmienkou je, že sú tieto zariadenia v súlade so zachovaním zdravého životného prostredia. V praxi to znamená napríklad úsporné zaobchádzanie s pitnou vodou, možnosť požičiavania bicyklov, bezprostrednú blízkosť autobusovej (zastávky) a tým výrazné obmedzenie automobilovej prevádzky.

NÁŠ TIP - Korutánska karta

Každý kto si kúpi Korutánsku kartu, má bezplatný prístup k viac než 100 výletným cieľom  a na mnohé zaujímavé miesta v celom Korutánsku. Malá magnetická kartička s čipom sa dá kúpiť vždy od 14. apríla do 27. októbra a platí 1, 2 alebo 5 týždňov. Cena: 36 – 44 – 56 € pre dospelých, 15,50 – 20 – 28 € pre deti (ročníky 1998 - 2006).

Informácie: www.region-villach.at, Foto - www.region-villach.at 


Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.