NÁŠ TIP: Zasnežený Nassfeld

Početné zrážky za posledných pár dní u našich západných susedov umocnili silnú „snehovú“ pozíciu spolkovej republiky Korutánsko a najmä obľúbeného lyžiarskeho regiónu Nassfeld-Hermagor.

Napadlo tam cca 170 centimetrov snehu, v kopcoch, v nadmorskej výške okolo 2000 metrov sa veľkosť snehovej periny blíži k dvom metrom. V momentálnej snehovej mizérii je to aj v porovnaní s rakúskymi ľadovcami najvyššia snehová pokrývka v celom Rakúsku. Lanovky a vleky sú v prevádzke, 110 kilometrov zjazdoviek si môžete v začínajúcom novom roku naplno vychutnať.

Nassfeld - Hermagor live cam: www.nassfeld.at/de/service/live-cams

"Snehová diera" opäť nesklamala

Stredisko Nassfeld na juhu Korutánska, tesne pri talianskych hraniciach, sa môže pýšiť len samými superlatívmi. Reč je o najväčšom a najmodernejšom lyžiarskom stredisku, ktoré patrí medzi desať najlepších v Rakúsku. Nielen panoráma hôr, ale i kvalita snehu zanechá na každom hosťovi dobrý dojem. Korutánska „ snehová diera“ profituje z príjemnej klímy, a tak si môžete pohodlnú lyžovačku vychutnať od začiatku decembra až do polovice apríla.

Miestnou špecialitou, ak si odmyslíme všakovaké gastronomické špeciality regiónu, je najmä Millennium Express. Najdlhšia kabínková lanovka v Alpách vôbec. Iba za 17 minút dopraví hostí z údolnej stanice Tröpolach až na vrch Madritsche, a to vo výške 2000 m nad morom. Tam sa vám za dobrého počasia ponúkne pohľad na najvyššiu horu Rakúska,  Grossglockner i známe talianske Dolomity. Z kopca sa dá spustiť po zjazdovke zvanej „Carnia“.  Je to 7,6 km dlhý zjazd do údolia a stojí naozaj za to. 

 

Viac informácií nájdete na: www.nassfeld.at

SLO, BH, foto nassfeld.at, Michael Pucher


 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.