Porazte Assingera

Kam na dovolenkuKam za dobrým tipomKam za športom  v zime

Najdlhšie lyžiarske preteky sveta v regióne Nassfeld. 

Pod mottom „Porazte Assingera“ či „Porazte eso“ odštartoval v rakúskom Korutánsku, v lyžiarskom stredisku Nassfeld, v poradí už 3. ročník najdlhších lyžiarskych pretekov na svete vôbec! Tento rok zišlo až 700 pretekárov a to len potvrdilo, že preteky rok čo rok naberajú na popularite. Veď kto z nás, by si rád nezmeral sily so známym lyžiarom?

Populárny televízny moderátor a rakúska lyžiarska legenda Armin Assinger, mimochodom zakladateľ a patrón týchto pretekov, mal naozaj čo robiť. Aj napriek jeho skvelej forme prišiel do cieľa na druhom mieste, o 3,5 sekundy neskôr ako domáci lyžiar Florian Lengl jun. Jeho víťazný čas bol 53:55:75 s. Prvou dámou v cieli bola Korutánka Nicole Galleová s časom 55:14:88 s.

Najdlhšie lyžiarske preteky sveta sú magnetom aj premnohých prominentov. Tento rok prijala pozvanie aj lyžiarska legenda Bojan Križaj, Jimmy Steiner či hudobník Udo Wenders. Čerešničkou na torte bola veľká šou spoločnosti Red Bull, na ktorej sa publiku predviedol majster sveta, pilot a letecký akrobat Hannes Arch.

Trasa pretekov je dlhá 26 kilometrov, vedie celým regiónom Nassfeld, je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov ako naozaj najdlhšia lyžiarska trať na svete. Lyžiari si môžu dopriať malé prestávky na oddych iba keď sa vezú lanovkou. Pred cieľom v údolnej stanici lanovky Millenium – Express museli pretekári zvládnuť ešte 7,6 km dlhý zjazd Carnia, ktorý vedie z výšky 1.800 metrov nad morom. Výsledky pretekov a fotografie: www.schlagdasass.at.

 Foto – www.nassfeld.at

Beata Havranová

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.