Gastein, Soľnohradsko

Lyžiarsky raj menom Gastein. Bohatý na sneh, termálne pramene a špecifickú gastronómiu.

Lyžiarsky raj menom Gastein je vyše 50 lanoviek, 220 kilometrov skvele upravených zjazdoviek  a to všetko v nadmorskej výške až do 2700 m. Údolie Gasteinertalu, s tromi obcami Dorfgastein, Bad Hofgastein a Bad Gastein, patrí bezkonkurenčne k najatraktívnejším regiónom v Rakúsku.

Snehová perina sa tu drží od novembra až do apríla. No nielen to. Pod zemou sa ukrývajú kvalitné minerálne pramene, na ktoré je táto oblasť bohatá. Po celodennom športovaní príde každému vhod ponoriť sa do termálnej vody a nechať oddýchnuť svojmu telu. Napríklad Alpentherme v Bad Hofgasteine patrí medzi najmodernejšie termálne kúpele, zasadené do krásnej prírodnej scenérie, rovnako ako Felsentherme s jedinečnou architektúrou a otvorenými bazénmi. Čo si viac priať?

Family Partner Gastein

Chcete, aby celá vaša rodina mala o zábavu a program postarané? Tak pre vás je tu perfektná ponuka pre rodiny na zimnú dovolenku, ktorú nájdete pod označením Family Partner Gastein. Podujatia určené pre všetky vekové skupiny, učiteľ lyžovania, opatrovateľské služby...

Špeciality domácej kuchyne

Nielen skvelé zjazdovky a impozantný svet hôr vytvárajú v oblasti Gasteinu podmienky pre nezabudnuteľné zážitky. Je to aj ponuka kvalitných špecialít na horských chatách. Pod názvom „Gasteiner Skihauben“ sa domáci rozhodli propagovať miestne špeciality originálnym spôsobom. Počas jedného týždňa na všetkých horských chatách budú špičkoví kuchári ponúkať každý deň domácu špecialitu ako „svoje“ hlavné jedlo. Počas týždňového pobytu tak budú mať možnosť návštevníci Bad Gasteinu spoznať nielen kvalitné podmienky na lyžovanie, ale aj miestne špeciality.

www.gastein.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.