Keď joga, tak určite v Gasteine

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za dobrým tipomKam na víkendKam za zdravím, wellnessom

Oddýchnite si, uvoľnite sa, spomaľte...

To je akýmsi mottom májových dní v doline Gastein, v rakúskom regióne Soľnohradsko. Gastein – dolina, je známa svojimi mondénnymi kúpeľmi, založil ich cisár Franz Jozef.  Pramene, voda, ktorá tu vyviera obsahuje blahodárny radón. Ten si v optimálnych dávkach pochvaľujú všetci, ktorí majú problémy s dýchaním, pohybovým ústrojenstvom, či všetci dovolenkári. Tí zasa pobytom a pohybom v radónovej vode, v termálnych kúpeľoch, Alpentherme, či Felsentherme doslova ožijú. Nemožno nespomenúť aj špciálne odzravovacie štôlne, známe po celom svete- Gasteiner Heilstollen – teplý vzduch, radón a vlhkosť  od 37 až 41,5 stupňov, zaručiahosťom, pacientom častokrát i celkové uzdravenie.

A prečo dni jogy? Práve tu v Gasteine už tretím rokom ponúkajú hosťom dni jogy, rôzne krátkodobé, či týždňové pobyty spojené s cvičením jogy s odborníkmi, jogínmi. Gastein ponúka pre hostí individuálne programyy, cvičenia pod vedením renomovaných odborníkov z Rakúska i z Nemecka. Pre každého záujemcu ponúknu individuálny program a cvičenia. Optimálna doba pobytu a pohybu s jogou je desať dní, optimálne „nastavené“ pre Vaše telo i ducha. Rôzne cvičenia denne, spolu s úžasným gasteinským vzduchom, radónovou vodou na plávanie, kombinácia možnosti cvičiť vo voľnej prírode medzi horami a krásnymi lúkami, či cvičenie v hoteli  osloví každého, kto miluje prírodu a iný pohyb ako napríklad gofl, tenis, či bicykel, ktorý v doline Gastein má tiež už svoju tradíciu. Samozrejme si môžete naplánovať len víkend s jogou. Budete mať možnosť vychutnať si všetkými dúškami túto nádhernú dolinu v  Rakúsku.

Je viac možností, tipov, pre cvičenie jogy:joga pre zdravú chrbticu, či „Byť štíhly a fit pomocou detox jogy“, Špeciálny pozdrav slnka, Aqua joga, či mentálny stres menežent, alebo joga a meditácia pri nádhernom gasteinskom vodopáde v  Bad Gasteine, vandrovanie-túra k meditatívnym miestam plnej sily.

Ešte jeden tip, novinka: Gasteiner Card - či návšteva termálov, wellness možnosti,  kúpaliská, lanovky, šport, verejná doprava a mnoho iného môže mať s kartou väčšiu hodnotu ako ste si zakúpili.

Beata Havranová

www.gastein.com. http://www.gastein.com/de/region-orte/gastein-card

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.