Jarná ponuka v barokovom zámku

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistikuKam na víkend

Čo poviete na taký jarný výlet do zámku Schoss Hof,  ktorý je skutočným skvostom Dolného Rakúska. Len niekoľko kilometrov od slovenských hraníc sa rozprestiera pôsobivý areál zámku, priestor na zážitky celej rodiny. Návštevníkov očarí výnimočnou architektúrou, krásou prírodných prvkov a pestrou paletou kvetov.

Pre nadšencov histórie je tu stála výstava v honosných zámockých interiéroch, ktorá ponúka fascinujúcu „cestu časom“. Ponorte sa do čias princa Eugena Savojského a Márie Terézie a vychutnajte si pútavú prehliadku v slovenskom jazyku (každú nedeľu a  vo sviatok). Alebo si pozrite  mimoriadnu modernú výstavu nazvanú „Hra s jedlom“ –   je inštalovaná na zámku Schloss Hof a v neďalekom zámku Niederweiden. Aj vďaka popisom textov v slovenskom jazyku bude pre vás návšteva stálej i mimoriadnej výstavy krásnym zážitkom. Počas prehliadky interiérov zámku Schloss Hof sa môžete kochať úchvatným výhľadom na terasovitú záhradu, vystavanú podľa francúzskeho vzoru. Je ideálnym miestom na príjemnú prechádzku, načerpanie novej energie a očarí pestrou farbou kvetov a buxusov, fontánami a skulptúrami. Koncom mája ponúknu pracovníci zámku návštevníkom novinky – jedinečný labyrint a vyhliadkovú plošinu, tie vznikli vďaka rozsiahlej rekonštrukcii 7. terasy barokovej záhrady.

Zámok Schloss Hof sa pýši aj rozmanitou ponukou aktivít pre všetky vekové kategórie. Prvého mája sa môžete tešiť na Sprievod zvierat a tanec okolo májového stromu. Pripravené sú rôzne delikatesy, osviežujúce čapované pivo, živá hudba a tiež množstvo zábavy pre deti. 4. – 5. mája sa zámocký areál Schloss Hof stane dejiskom Kulinárskeho festivalu. Nielen gurmáni uvítajú možnosť spoznať približne 60 regiónov a ich typické kulinárske špeciality.

8. máj bude venovaný slovenským návštevníkom. O výnimočné zážitky sa postará špeciálny program. Nedeľa, 12. máj, sa ponesie v znamení krásneho programu venovaného Dňu matiek. Mamičky poteší koncert Filharmónie Marchfeld, príjemná džezová hudba, piknik v rozkvitnutej záhrade (piknikový kôš si môžete priniesť alebo objednať v zámockej reštaurácii) i milé handmade darčeky, ktoré pripravia deti v detskom a rodinnom svete.

V termíne od 30. 5. do 2. 6. sa konajú Dni záhrad. Nielen vášnivých záhradkárov očarí pestrá ponuka stánkov s dekoráciami, sadenicami i náradím, nádherná výstava kvetinových dekorácií v slávnostnej sále či výmenná burza rastlín. Príjemným spestrením sú záhradné koncerty, vystúpenie artistov a jazdy na kočoch. Detičky zaručene ocenia maľovanie na tvár, jazdenie na poníkoch či hravé tvorivé aktivity.

Počas víkendov a sviatkov je otvorená aj východná brána v smere od Devínskej Novej Vsi. Návštevníci sa do zámockého areálu Schloss Hof môžu vydať aj po cyklomoste ponad rieku Moravu – či už peši alebo na bicykli. Ak dávate prednosť vlaku, môžete využiť grátis kyvadlovú dopravu, ktorá premáva zo stanice Marchegg. Jarná ponuka zámku Schloss Hof je skutočne lákavá. Stačí si len vybrať a dopriať sebe aj svojim najbližším krásne chvíle na Moravskom poli.

TIP: Navštívte zámky Schloss Hof a Niederweiden s výhodnou ročnou vstupenkou: dospelí 34,- €; deti (6-18 rokov) 19,- €.

Termíny:

1.5. | Sprievod zvierat a tanec okolo májového stromu

4. – 5.5. | Kulinársky festival

8.5. | Špeciálny program pre slovenských návštevníkov

12.5. | Deň matiek v znamení špeciálneho programu

30.5. – 2.6. | Dni záhrad

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10.00 do 18.00 hod.

Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof

Vstupné:

- dospelý  15,- € | dieťa (6-18 rokov) 9,- € | deti do 6 rokov zdarma | rodinná

- vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 39,- €

www.schlosshof.at/sk

Foto: SKB_Hertha Hurnaus, Lois Lammerhuber, Dieter Nagl, Dieter Nagl, C.Fäth, Jutta Kirchner

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.