Letný zámok v zimnom čase

Tento rok zámok Schloss Hof po prvýkrát otvorí svoje brány aj v chladných mesiacoch. V čase od novembra do marca si môžu návštevníci každý víkend vychutnať zimnú atmosféru vidieckeho sídla Princa Eugena Savojského.

Tento rok zámok Schloss Hof po prvý raz otvorí svoje brány aj v chladných mesiacoch. V čase od novembra do marca si môžu návštevníci každý víkend vychutnať zimnú atmosféru vidieckeho sídla Princa Eugena Savojského.

Krásy tohto obľúbeného zámockého komplexu budú môcť hostia počnúc zimnou sezónou 2014 obdivovať celoročne. Rozsiahly areál ponúka zaujímavé možnosti na aktivity vo voľnom čase v každom ročnom období. Na zimnú prechádzku do prírody pozýva idylický zámocký statok so stále zriedkavejšími druhmi starých plemien  domácich zvierat, ako sú štvorrohé kozičky, valašské ovce alebo obľúbené biele oslíky. V tomto roku novootvorený Detský a rodinný svet  - Beckenhof ponúka aj počas chladných zimných dní interaktívnu výstavu o zásobovaní zámku. Podáva informácie o živote a práci poddaných na zámku.

Súčasťou ponuky v Detskom a rodinnom svete bude aj nová špeciálna výstava „Hráme sa na vojnu – detstvo pred 100 rokmi“ od 8. novembra až do začiatku letnej sezóny – 15. 3. 2015 (okrem vianočných trhov).

Aj tento rok si môžu návštevníci vychutnať atmosféru tradičnej Vianočnej dedinky. O kultúrny zážitok sa postarajú koncerty Marchfeldskej filharmónie, ale i zaujímavá výstava drevených jasličiek. Milovníkov kulinárskych lahôdok poteší míľa pôžitkov s množstvom stánkov s tými najchutnejšími vianočnými dobrotami. U desiatok vystavovateľov nájdete aj mnohé kúsky, ktoré urobia radosť vašim blízkym pod vianočným stromčekom. Pre najmenších návštevníkov je určený pestrý program plný kreatívnych aktivít. Už tradične čakajú na slovenských návštevníkov špeciálne vianočné prehliadky v slovenskom jazyku.

Počas zimnej sezóny bude otvorená len hlavná pokladňa, obľúbená Moravská brána zo strany cyklomostu je z dôvodu negarantovanej údržby príjazdovej cesty z bezpečnostných dôvodov uzatvorená.

Počas zimnej sezóny platia nasledovné otváracie hodiny a ceny vstupného
Zimné otvorenie: „Hráme sa na vojnu – Detstvo pred 100 rokmi“ 8./9. & 15./16. novembra 2014 ako aj každú sobotu, nedeľu a sviatok od 1. januára - 15. marca 2015| vždy 10 -16 hod
Denný vstup: dospelý 9,-€ | deti 6-18  3,-€ | rodinná vstupenka (2 dospelí plus max. 3 deti) 21,-€

Počas zimnej sezóny sú komnaty zámku sprístupnené len v rámci prehliadky so sprievodcom, v prípade záujmu o slovenskú prehliadku je nutné sa prihlásiť vopred, emailom na: office@schlosshof.at

Vianočná dedinka: 22.-23.11, 29.-30.11, 6.-8.12.,13.-14.12.,20.-21.12, sobota 10:00 -20.00 hod., nedeľa 10:00-18:00 hod.
Denný vstup: Dospelý 6 €,- | deti (6-15 rokov) 3,€ | rodinná vstupenka (2 dospelí plus max. 3 deti) 15 € 

Spracoval Prokop Slováček

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.