Dunajské luhy lákajú

Kam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na víkend

Rok 2019 opäť v znamení "Slovenských dní”

Životodarnou tepnou tohto územia je prirodzený tok Dunaja, práve rieka vytvára životné prostredie pre mnohé vzácne rastliny a živočíchy. Nové pohľady na Dunajské luhy aj s podrobnými informáciami, sú návštevníkom k dispozícii v Centre národného parku - v zámku ORTH (schlossORTH Nationalpark-Zentrum), v obci Orth/Donau, v Dolnom Rakúsku. Ponuka aktivít priamo v národnom parku je pestrá a rôznorodá: počas peších túr, či splavoch, vás skúsení sprievodcovia zasvätia do tajov čarovnej prírody Dunajských luhov. V Národnom parku Dunajské luhy pripravili aj pre túto sezónu mimoriadnu ponuku: pre návštevníkov zo Slovenska  zľava na vstupnom, zaujímavé prehliadky. V dňoch: v sobotu 6. apríla, v piatok 19. apríla, v pondelok 22. apríla, v stredu, 1. mája, v stredu 8. mája, v sobotu 18. mája, v sobotu 1. júna, v sobotu 15. júna, v piatok 5. júla, v sobotu 27. júla, v sobotu 10. augusta, vo štvrtok 29. augusta, v nedeľu  1. septembra, v nedeľu 15. septembra, v sobotu 5. októbra, v sobotu 19. októbra a v piatok 1. novembra 2019 (počas slovenských štátnych sviatkov a vybraných sobôt) v návštevníckom Centre národného parku (schlossORTH Nationalpark-Zentrum), Orth an der Donau (len 35 km od Bratislavy!).

 

Prehliadka výstavy "DonAUräume” (tématika NP) so slovenským sprievodcom, informačný materiál v slovenčine. Začiatok prehliadky v slovenčine je vždy: o 10.30, 11.30, 13.30, 14.30, 15.30 a 16.30hodine.
Miesto stretnutia: zámok (schlossORTH) - vstupná hala, dĺžka prehliadky so sprievodcom: ca. 1 hodinu.
Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a ostrova so zámkom i vstup do pozorovateľne pod vodou  (plán s popisom jednotlivých stanovíšť dostanete tiež v slovenskom jazyku pri vstupe). Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny. Prihlásiť vopred v uvedené dni nie je potrebné.

Zľavnené vstupné počas týchto dní: až 20% v porovnaní so stálymi cenami! Celková výška vstupného: dospelý: € 8, 80, dieťa a mládež od 6 do 19 rokov, študent: € 4,80, rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti): € 18,40.

Viac informáícií:https://www.donauauen.at/?language=slovakian

Foto: Baumgartner, Stoger, Kovacs

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.