Objavme spolu korene dobrej chuti

Kam na dovolenkuKam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na turistiku

Dovolenka na juhu Rakúska môže mať aj podobu takú ako ju zažívame práve v týchto dňoch v Korutánsku my, v okolí Hermagoru, na jazere Weissensee. Je najvyššie položeným jazerom na kúpanie. Dlhé je viac ako desať kilometrov, hlboké takmer 100 metrov a jeho nádherná tmavozelená voda ako hodváb je ideálnou pre krásne kúpanie sa s nádhernou panorámou okolitých hôr a tradičných drevených chát, hotelíkov a drevených člnov v jeho tesnej blízkosti. Práve tu na jazere sme okrem kúpania sa zažili niečo netradičné: raňajky na plti.

Dvojhodinová plavba na drevenej plti, pre tridsať hostí, je novou ponukou od domácich producentov, sedliakov, od chleba, mlieka, ovocia, mliečnych výrobkov, muštov a mnohých iných dobrôt. A to všetko naservínované s láskou, v pletených košoch, v Korutánsku vyrobenej keramike - servise.  Výborná myšlienka podporiť domácich producentov, ktorý sa priamo na plti, osobne prezentujú a hovoria o svojej práci a samozrejme výrobkoch, ktoré hostia v rámci raňajok konzumujú. " Weissensee Genussfloßfahrt"- teda plavba na plti s pôžitkom, ako sa tento nový produkt volá je ponukou regiónu Gailtal a Lesachtal.

Viac fotografií nájdete na našom facebookovom profile

Ako prvá na svete vôbec je táto časť Korutánska prvou destinácio pre tzv. Slow Food Travel. Mnoho malých tunajších producentov, tak dostane šancu osloviť široké publikuma predstaviť svoje tradičné recepty, niekedy staré viac ako sto rokov, či produkty, ktoré tým, že sa vyrábajú tradičným spôsobom ale aj s láskou oslovia každého, kto do regiónu Weissensee, neďaleko mesta Hermagor príde. Trinásť producentov ponúka možnosť priamo do ich podnku, či na statok prísť a spolu napríklad spoločne napiecť chlieb, upražiť kávu, vyrobiť si maslo, nadojiť mlieko, či pomlieť si v starom mlyne obilie alebo sa leb prizerať šikovným rukám pri výrobe korutánskych taštičiek, typického korutánskeho Reidlingu.....

Beata Havranová

http://www.weissensee.comhttp://www.nassfeld.at/de, http://www.burgl.eu

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.