Atraktívna hra prírody...

Kam za športom v leteKam za oddychomKam za zaujímavosťami a poznanímKam ísť načerpať silyKam za dobrým tipomKam na turistiku

Nájdete ju v rakúskom regióne JO, neďaleko Salzburgu. Roklinu atraktívnu pre celú rodinu. Priepasť v rakúskom regióne JO - roklinu Liechtensteinklamm, považujú domáci, ale aj turisti za najdlhšiu, najhlbšiu, ale zároveň  najatraktívnejšiu v rakúskych Alpách.

Hučiaca voda padajúca do hĺbky, zeleným machom obrastené skaly či takmer stále prítomná prekrásna dúha nad vodou. To je známy prírodný úkaz v rokline Liechtensteinklamm, v regióne JO pri Salzburgu, v oblasti Pongau. Po sanácii brala ju pred niekoľkými dňami opäť sprístupnili verejnosti a má TOP novinku: schody Helix.

Sú zo špeciálnej ocele, majú 30 metrov, špirálovito sa točia a vedú do ozaj hlbokej priepasti. Vybudovaniu prístupu do rokliny pre  turistov vďačíme kniežaťu Liechtensteinovi. Ten dal už v roku 1875 postaviť premostenia a schody, hovorí riaditeľka marketingu JO tourismu pani Steffi Mayr. Dnes má priepasť aj špeciálne monitorovanie pohybu brala priamo v jeho útrobách. No nielen roklina je atrakciou tohto regiónu.

Pre milovníkov golfu či rodiny s túžbou uloviť zviera v lese  (iba umelé) v lukostreleckom parkúre, nádherné staré horské chaty, mladí sedliaci, ktorí chovajú dobytok, pestujú zeleninu a na pekný výlet dodajú do košíčka svoje čerstvé produkty a dobroty. Región JO je neďaleko Salzburgu a je ozajstným dovolenkovým rajom v krásnej prírode.

Liechtensteinklamm bude otvorená do 30. septembra denne od 9. do 18. hodiny. Posledný vstup je o 18:00 hodine. Rátajte s tým, že počet osôb je obmedzený a je dôležité, aby ste mali vhodnú obuv a odev, na ústach rúško a dodržiavali potrebný odstup.

Spracovala: BH, fotos: Atelier Oczlon

Viac na: www.josalzburg.com

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.