Lucern v maskách

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkend

Pokiaľ máte čas len na jediné mesto vo Švajčiarsku, potom je Luzern tou správnou voľbou.  Poloha na brehu jazera, vrchol Pilatus, v 13. storočí našli prvú zmienku o tejto hore, práve tu, nad Luzernským jazerom jestvuje najstrmšia zubačka na svete a Rigi, známy Kaplnkový most a staré mesto s malebnými domami – to všetko robí z Luzernu ideálne miesto vašej dovolenky. Tajný tip: návšteva hradieb a hradných veží, odkiaľ je jedinečný výhľad na mesto,  je prístupné zadarmo. Z múzeí a galérií nemožno vynechať návštevu Múzea dopravy, ktoré je vo Švajčiarsku najnavštevovanejšie  ̶  na jeho prehliadku si rezervujte aspoň tri hodiny  ̶  a nadácie Rosengart, s ponukou Pabla Picassa a impresionistov.

No, a samozrejme, nemôžeme nespomenúť typickú a tradičnú zábavu, tzv. „Fastnacht“,noc na Popolcovú stredu, kedy pestré sprievody, obrovské farebné masky, zaujímavé kreácie a všakovaké kostýmy budú prechádzať centrom mesta Luzern. A rovnaké je to aj v iných švajčiarskych mestách. Tie už dlhé roky patria v túto noc k obľúbeným cieľom návštev. Jedným z nich je okrem Luzernu i mesto medveďov, mesto Bazilej. Práve v Bazileji je ten najväčší a najdlhší sprievod, trvá presne 72 hodín!!

BH, www.luzern.comwww.visitbasel.ch

 

 

 

Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.