Švajčiarskom krížom – krážom

„Švajčiarsko ako na dlani“, asi tak by sa dala charakterizovať trasa Grand Tour of Switzerland.

Ide o novinku pre turistov s autom či motorkou, ktorí na 1 600 kilometrovej trase pretnú všetky jazykové oblasti, nehovoriac o tom, že ich čaká konfrontácia s množstvom prírodných zážitkov.  A to preto, že musia zdolať 5 priesmykov, spoznať 22 vysokohorských jazier a celkom 11 švajčiarskych miest, ktoré sa pýšia tým, že sú zaradené do prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Príjazd na začiatok „veľkého okruhu Švajčiarskom“ je z mesta Bazilej alebo zo Schafhausenu, prípadne cez hraničný prechod Martina v Grabündene. Celá trasa je perfektne označená a jej najvyšší bod je v priesmyku Furkapass v nadmorskej výške 2 429 metrov a najnižší bod na jazere Lago Maggiore v nadmorskej výške 193 metrov nad morom. Takže tí, čo majú radi motorky a s jazdou spojený adrenalín, hurá na Grand Tour of Switzerland!
GK

http://mojesvycarsko.com/, Foto: www.facebook.com/MySwitzerland

 

 

Súvisiace aktivity

Kam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za oddychomKam za dobrou kuchyňou
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.