Jar na zámku Schloss Hof otvoria veľkonočné trhy

12 March 2018

Zima bola svojou nádielkou tento rok skutočne veľkorysá a jej priaznivci sa mrazivým teplotám potešili. Druhá polovica marca sa však spája s očakávaným príchodom jarného slniečka a prvej zelene. Vítanie jari sa v najväčšom vidieckom barokovom areáli Rakúska spája už tradične s obľúbenými veľkonočnými trhmi.

V sobotu 17. marca regionálni vystavovatelia predstavia ručne maľované kraslice, pôsobivé ikebany z jarných kvetov, ozdoby a doplnky pre spestrenie jarnej domácnosti a viacero zaujímavých drobností. Nebudú chýbať ani stánky s veľkonočnými dobrotami a lahodnými nápojmi. Veľkonočné trhy sa konajú každý víkend až do Veľkonočného pondelka a ich súčasťou je aj príjemný jarne ladený program pre malých i veľkých návštevníkov.

V čase od 11:00 do 17:00 dielničky veľkonočného zajačika pozývajú k maľovaniu vajíčok, viazaniu vetvičiek či pečeniu veľkonočných koláčikov. Zajačik sa v popoludňajších hodinách vyberie na prechádzku zámockým areálom a kto na neho natrafí dostane sladké prekvapenie. Medzi najobľúbenejších štvornohých obyvateľov statku patria roztomilé biele barokové oslíky, dostaňte sa do ich bezprostrednej blízkosti a vyskúšajte si prekážkový parkúr s týmito priateľskými tvormi.

Tí, ktorí uprednostňujú pohodlné vozenie, za vyskúšanie stojí jazda na koči zámockým areálom, z konského koča je pohľad na areál jednoducho bezkonkurenčný.  Počas veľkonočného víkendu a samozrejme aj cez Veľkonočný pondelok sa v rámci detskej prehliadky vyberú malí návštevníci aj do zámockých záhrad, kde zajko poschovával farebné vajíčka a ich úlohou bude nájsť všetky zajkove skrýše.

Foto: Jutta Kirchner
Foto: Jutta Kirchner

 

V čase veľkonočných trhov máte samozrejme možnosť navštíviť aj zámocké komnaty, k stálej expozícii v cisárskych apartmánoch na vás čakajú ďalšie miestnosti s celkom novou moderne ladenou  výstavou, ktorá odkrýva pohľad na dôsledky konzumenta i potravinárskeho priemyslu a ich dopad na našu planétu. Možno tak nájdete viacero odpovedí na otázku „Čo svet JE?“.

Nádherný jarný výlet v prostredí krásnej prírody v stále pulzujúcom svete baroka na vás čaká na zámku Schloss Hof.

Veľkonočné trhy: 17. - 18.3.I 24.-25.3.I31.3. - 2.4.2018 vždy od 10:00 do 18:00 hod.
Miesto: Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné: veľkonočné trhy : dospelý  6,- € | dieťa (6-18 rokov ) 3,- € I rodinná vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 15,- €
Príplatok za vstup do zámku: dospelý: 7,- € I dieťa: 5,- € I rodinná vstupenka so vstupom do zámku: 34,- €

Detská prehliadka: 3,- € dieťa I 1 sprevádzajúca osoba zdarma  
Prehliadka zámku s výkladom lektora: 3,- €
Hľadanie veľkonočných vajec 31.3. - 2.4.2018
Detský program v slovenčine: 11:15 I 12:15 I 13:15 I 14:15 I 15:15 I 16:15 hod.

Viac informácií nájdete na: www.kamkam.eu, alebo na www.schlosshof.at/sk

BHPR, SLO

Foto: Schloss Hof
Foto: Schloss Hof
Foto: Schloss Hof
Foto: Schloss Hof

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.