Letná nálada - prázdniny predo dvermi v Dunajsko-moravskom regióne

12 June 2014

V Dunajsko-moravskom regióne onedlho zavládne uvoľnená prázdninová nálada. V letnej ponuke je mnoho lákavých podujatí, ktoré pritiahnu mladých i starších, rodiny s deťmi. Archeologický park Carnuntum, Národný park Dunajské luhy i barokový zámok Schloss Hof, nachádzajúce sa neďaleko Bratislavy, vám ponúknu leto plné hier, zábavy a napätia.

Leto, to je čas prázdnin. A tomu je v Dunajsko-moravskom regióne podriadené všetko. Zažijete výlety plné dobrodružstiev, súboje gladiátorov v Bad Deutsch-Altenburgu, spoznáte nový interaktívny svet pre rodiny s deťmi na zámku Schloss Hof, v Národnom parku Dunajské luhy môžete stretnúť obyvateľov luhov a vychutnať si krásne chvíle na plážach pri Dunaji.

A ak máte chuť, môžete preskúmať celý región aj na bicykli. Je tam okolo 500 kilometrov značených trás s tematickými tabuľami či zónami na oddych. Mapu cyklistických trás je možné stiahnuť si na stránke www.carnuntum-marchfeld.com. Informácie o Dunajsko-moravskom regióne v slovenskom jazyku nájdete na: www.dunajskomoravsky-region.sk.

SLOVENSKÉ DNI počas slovenských štátnych sviatkov: 5.7., 29.8., 1.9., 15.9., 1.11. (prehliadky v slovenskom jazyku a zľavnené vstupné)

Archeologický park Carnuntum: oslavy, ako za čias starého Ríma

Archeologický park Carnuntum ponúkne mnohé zaujímavé podujatia, všetky v duchu rímskej antiky.  Počas dvoch dní, 14. a 15. júna, bude pri Slávnosti Rimanov panovať výnimočný stav. Svoje výrobky budú predávať a prezentovať obchodníci a remeselníci z mnohých provincií rímskeho impéria. Dňa 23. a 24. augusta sa amfiteáter v obci Bad Deutsch-Altenburg stane javiskom pre Slávnosť gladiátorov. Rímska hudba v aréne a rôznorodý program zavedú hostí do úplne iného sveta. Rímske slávnosti zmyslov a chutí vo vile (Villa Urbana) vám zasa dajú možnosť ochutnať rímsku kuchyňu pripravenú podľa originálnych receptov. K päťchodovému menu sa budú podávať rímske kreácie z vína a špičkové vína z vinárskeho regiónu Carnuntum. Termíny: 26. júla, 9. a 30. augusta, 6. septembra. 

Extra tip: V múzeu pod holým nebom Petronell si môžete počas slovenských štátnych sviatkov užiť exkluzívnu prehliadku v slovenskom jazyku (o 12.00 hod., o 14.00 hod.), samozrejme so zľavnenou vstupenkou.

Viac informácií na: www.carnuntum.co.at

Schloss Hof: oslavy na dvore

Na barokový zámok sa dostanete pohodlne cez cyklomost v Devínskej Novej Vsi. Počas nocí, kedy bude spln, 12. júla a 9. augusta, bude zámok otvorený exkluzívne až do 23 hodiny. Pri splne mesiaca si môžete  vychutnať chvíle v barokovej záhrade, spraviť si piknik alebo navštíviť kokteilový bar v jaskyni. Čas letných prázdnin, od 1. júla do 31. augusta, bude venovaný detským aktivitám. Kreslenie, obliekanie sa do barokových kostýmov, divadlo, tvorivé dielne. Ideálnou platformou na všetky aktivity bude interaktívny svet pre rodiny s deťmi v tzv. Bäckenhofe. Otvoria ho 22. júna a v tento deň majú všetky deti do 12 rokov vstup voľný. Aktuálna výstava „Lesk a pôvab ‒ oslavy na cisárskom dvore“ na zámku Schloss Hof bude v rôznych formách pripomínať, ako kedysi kniežatá na dvore oslavovali narodenia detí, svadby alebo meniny.

Extra tip: Držitelia sezónnej karty, 29 € (dospelý), 19 € (dieťa od 6-18 rokov) majú vstup na všetky podujatia voľný a i ďalšie výhody. Pre hostí zo Slovenska sú každú nedeľu a počas slovenských štátnych sviatkov o 11:30 a 13:30 hod. pripravené špeciálne prehliadky v slovenskom jazyku. K tejto ponuke dostanú slovenskí návštevníci aj 20 percentnú zľavu na vstupnom. 

Viac informácií na: www.schlosshof.at

Leto v dunajských luhoch: Schloss Orth – centrum Národného parku Dunajské luhy 

Národný park Dunajské luhy hrá počas leta všetkými farbami divorastúcich rastlín, ľudskou rukou neregulovaná príroda dokonca navodzuje pocit, že sa nachádzate v akomsi tropickom raji. Na plážach pri Dunaji si môžete oddýchnuť, osviežiť sa priamo v rieke. Národný park ponúka veľa možností ako aktívne stráviť prázdniny. Pri návšteve Schloss Orthu – centra národného parku, sa dozviete mnoho odborných informácií, pri potulkách lužným lesom pešo alebo na gumovom člne so sprievodcom si svoje nové vedomosti môžete overiť v praxi. Na celé leto je pripravený špeciálny prázdninový program. V dňoch 24. a 31. júla (štvrtok) sa pracovníci národného parku budú venovať hlavne slovenským návštevníkom. V spoločnosti po slovensky hovoriacich sprievodcov budete bádať, objavovať, spoznávať ryby luhov, hľadať malé živočíchy vo vode, dozviete sa zaujímavosti o umení lietať, naučíte sa čítať stopy zvierat. V čase od 14. ‒ 17.30 hod.

Extra tip: Počas slovenských štátnych sviatkov majú hostia zo Slovenska zľavnené vstupné a sú pre nich pripravené prehliadky v slovenskom jazyku.

Viac informácií na: www.donauauen.at

 

Súvisiace aktivity

Kam za dobrou kuchyňouKam za kultúrou a kultúrnym dedičtvomKam za zaujímavosťami a poznanímKam za dobrým tipomKam na víkendKam za oddychomKam ísť načerpať silyKam na turistiku
Používate zastaralý internetový prehliadač, preto sa niektoré prvky stránky nemusia zobrazovať správne. Pre zlepšenie zobrazovania stránok a zvýšenie bezpečnosti na internete Vám odporúčame používať niektorý z moderných prehliadačov.